Krzysztof Smela i Jarosław Wieczorek - foto ŚlUW
Starostwo otrzymało pieniądze na przebudowę drogi powiatowej w Widzowie!
18 kwietnia 2018 r. | 08:57

Starostwo Powiatowe w Częstochowie otrzymało promesę na przebudowę drogi powiatowej nr 1025 na odcinku Widzów – Droga Krajowa 91 o długości 1,03 km oraz na przebudowę drogi powiatowej nr 1024 S na odcinku Kłomnice - Rzerzęczyce (gm. Kłomnice) o długości 2,52 km. Łączne dofinansowanie będzie w wysokości 3 200 000 zł.

Promesa została przyznana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Kwota ujęta w promesie zostanie przeznaczona na przebudowę dwóch dróg powiatowych zniszczonych przez powódź w 2010 r.

Promesy dotacyjne wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trafiły do 16 gmin (Istebna, Jeleśnia, Konopiska, Koziegłowy, Kuźnia Raciborska, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Skoczów, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Wisła i Żarki) i 7 powiatów (bielski, częstochowski, kłobucki, myszkowski, pszczyński, zawierciański i żywiecki).

W ubiegłym roku przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z województwa śląskiego przekazano promesy o łącznej wartości blisko 50 mln zł na realizację 97 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W 2016 roku wysokość dotacji wyniosła ponad 47 mln zł i objęła 145 zadań.