Szykuje się znaczna podwyżka za wodę i ścieki!
11 czerwca 2018 r. | 11:52

Wójt Gminy Kruszyna wprowadził nowe stawki za usługi wodno-kanalizacyjne. Przygotujcie się na spore podwyżki, a wszystko to na cztery miesiące przed wyborami. Gmina potrzebuje waszych pieniędzy, dlatego sięgnie do waszych portfeli.

Cena za 1 m3 za dostarczoną wodę wzrośnie z 2,73 zł netto do 2,80 zł netto. Za 1m3 za ścieki odprowadzone do sieci kanalizacyjnej oraz dowiezione do oczyszczalni: z 4,00 zł netto do 5,37 zł netto! Wzrośnie także opłata abonamentowa za miesięczny okres rozliczeniowy za usługę dostarczania wody na
odbiorcę. Z obecnych 1,80 zł netto do 2,00 zł netto.

Nowe stawki opłat mają wejść w życie od 1 lipca 2018 roku.

Poniżej informacja z gminy w tym zakresie.

7 odpowiedzi na “Szykuje się znaczna podwyżka za wodę i ścieki!”

1. Janko napisał(a):

Panie Admin – a czemu nie dodałeś, że te „znaczne podwyżki” to efekt wprowadzonego PRZEZ PIS nowego Prawa Wodnego?

• Ktoś ważny napisał(a):

Przecież w innych gminach nie ma podwyżek i tam też PiS to wprowadził. To efekt zarządzania i zarabiania na nas.

• Patryk napisał(a):

Nowe „prawo wodne” swoimi przepisami nie wymusza na samorządach wprowadzania nowych, wyższych cen wody.

• john napisał(a):

Nowe prawo nie wymusza na samorządach podnoszenia cen, ale wymusza poprawnego kalkulowania stawek. Podejrzewam, że wzrost opłaty za ścieki spowodowany jest inwestycjami jakie są obecnie prowadzone.

2. Ala napisał(a):

Po co mam w takim razie tacy radni jakich mamy skoro wójt robi co chce, gdzie byli radni? Brać pożyczki na wzajemne przepychanki to są pierwsi ale wyborców znajomych mają głęboko w du…, myślę że przy wyborach powinniśmy uwzględnić takie ich zachowanie!!!

3. Gabriel Zasępa napisał(a):

Głupie decyzje które nas pociągną po kieszeni!