rozproszone chmury
fot. facebook.com/andrzejduda/
Zdecydowane zwycięstwo Andrzeja Dudy w gminie Kruszyna!
13 lipca 2020 r. | 10:04

Wczoraj odbyło się głosowanie w wyborach na Prezydenta RP. Prezydentem Polski na kolejną kadencję został Andrzej Duda.

Komisje Wyborcze w Kruszyna bardzo szybko podliczyły wszystkie głosy. Oddanych zostało 2632 ważnych kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 67,37 proc.

W gminie Kruszyna lepszy okazał się Andrzej Duda, który zdobył 65,69 proc. głosów. Rafał Trzaskowski z kolei mógł liczyć na poparcie 34,31 proc. wyborców.

W powiecie najlepszy okazał się Andrzej Duda 58,66 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 41,34 proc.

W powiecie Duda uzyskał najwyższe poparcie w gminie Lelów (73,15 proc.), najniższe w gminie Blachownia (46,32 proc.).

Z kolei Trzaskowski najwyższe miał w gminie Blachownia (53,68 proc.), a najniższe w gminie Lelów (26,85 proc.).

2 odpowiedzi na “Zdecydowane zwycięstwo Andrzeja Dudy w gminie Kruszyna!”

1. Xxx pisze:

Ile głosów było nieważnych?

2. Mosiek pisze:

Pochodzę z Kruszyny, więc wiem, że tam ludzi można przekupić nawet skórką kiełbasy, albo kuśtyczkiem wodki. Nic dziwnego, że wygrał Duda.