zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
niedziela
fot. UG Kruszyna
Koncert noworoczny w Kruszynie
27 stycznia 2023 r. | 13:38
0

Tradycyjnie już w pierwszych dniach nowego roku dla mieszkańców i przyjaciół naszej Gminy koncertuje Orkiestra Dęta Kruszyna. Dzieje kruszyńskiej orkiestry są bardzo ciekawe i odlegle w czasie. Ostatnie lata to swoisty „renesans” muzycznej organizacji. Kapelmistrz Dariusz Pikor zdecydowanie postawił na rozwój talentów muzycznych wśród młodzieży z terenu gminy Kruszyna. Dzięki działaniom promocyjnym i skutecznej rekrutacji udało się stworzyć grupę młodych muzyków, którzy na zajęciach z instruktorami doskonalą swoje umiejętności.

W Kościele Św. Macieja Apostoła w Kruszynie odbył się przepiękny koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Kruszyna pod batutą Dariusza Pikora.

W pierwszej części zaprezentowali się adepci sztuki muzycznej, wykonując na instrumentach dętych kolędy oraz utwory takie jak: „Let’s rock !”, „Majestic Marcy”, „Mickey Mouse March”.

Utwór Leonarda Cohena „Halleluja”, „Morricones melody” Ennio Morricone zgromadzona bardzo licznie publiczność usłyszała w wykonaniu tzw. Dużej Orkiestry. Te i wiele innych utworów donośnie rozbrzmiewało w naszej Świątyni wypełniając serca słuchaczy ciepłem i radością.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ dwóch bardzo młodych utalentowanych artystek Natalki Panek oraz Gabrysi Zasępa. Dziewczynki zaśpiewały z dziecięcą wrażliwością i wdziękiem jedne z najpiękniejszych polskich kolęd oczywiście przy akompaniamencie orkiestry.

Koncert nagrodzony został owacjami na stojąco co świadczy o wysokim poziomie artystycznym wykonawców. /UG Kruszyna/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *