zachmurzenie duże
wtorek
Gmina pozyskała 250 tys. zł na budowę drogi w Babach i Kruszynie
14 sierpnia 2019 r. | 08:34
0

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy podpisywali członek zarządu Beata Białowąs i dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Jerzy Motłoch wraz z przedstawicielami blisko 30-stu gmin i powiatów, w tym przedstawiciel gminy Kruszyna.

Na ten cel w roku 2019 zostało przeznaczone łącznie prawie 6,5 mln zł, z czego gmina Kruszyna pozyskała w tym programie 245 000 zł na budowę drogi w obrębach Baby i Kruszyna.

Środki finansowe są pozyskiwane w ramach opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Wnioski na pozyskanie środków budżetowych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych z produkcji są składane raz w roku i podlegają kwalifikacji, po zakończeniu których sporządzana jest lista rankingowa zadań objętych dofinansowaniem. Ponadto utworzona jest również lista wniosków oczekujących na dofinansowanie, uruchamiana w sytuacji pozyskania środków np. gdy nastąpi rezygnacji z listy podstawowej lub w wyniku przeprowadzonych przetargów wystąpią oszczędności.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *