zachmurzenie duże
niedziela
Śmiertelny wypadek w Lgocie Małej
20 marca 2024 r. | 20:05
10

Wypadek śmiertelny z udziałem kierującego jednośladem na terenie gminy Kruszyna. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że dziś ok. godz. 13:20 w Lgocie Małej przy ul. Szkolnej, 16-letni mieszkaniec Częstochowy, kierując motocyklem yamaha, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem osobowym. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 16-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Sprawę prowadzi częstochowska drogówka. /Śląska Policja/10 odpowiedzi na “Śmiertelny wypadek w Lgocie Małej”

 1. Piotr Berghof pisze:

  Tam chyba ? jest znak STOP ? w każdym razie był . On już nie żyje a kierowca będzie miał ” moralniaka ” do końca swojego życia 🙁

 2. Magdalena Kula pisze:

  Mieszkam tam od 6 lat.Widziałam dzisiejszy wypadek. Tam jest szkoła , przedszkole. Znak stop jest,ale tam muszą być światła. Ja tam jeżdze bardzo wolno przez to skrzyżowanie ,obojętnie czy jadę drogą z pierszeństwem czy nie. Tam często dzieci przebiegają przez pasy , rowerzyści jeżdżą na nieoświetlonych rowerach, często ktoś nie zatrzymuje sie na stopie. Wieś to stan umysłu,jeżdżą po pijanemu, bo to tylko do sklepu 200 km. Ja wjeżdzajac na tą drogę widząc stop ,niestety mam duży samochód, muszę trochę wystawić się ma drogę z pierszenstwem, gdy w lusterku nic nie widać, bo np jest mgła lub jest zaszronione. Może w końcu wójt gminy Kruszyna pomyśli o światłach na tym skrzyżowaniu. Już nie jeden samochód tam wjechał w kapliczkę stojąca na rozdrożu tego skrzyżowania w Lgocie Małej i zamiast świateł, postawili barierki. A jednak, tak jak przypuszczałam doszło do wypadku śmiertelnego, zawsze jadąc tym skrzyżowaniem myślalam kiedy dojdzie do tragedi. I dzisiaj niestety doszło.

 3. Dawid pisze:

  Jadąc od szkoły nie widać czy coś jedzie z lewej strony. Ta kapliczka wszystko zasłania. Niby jest lustro na skrzyżowaniu, ale jak oślepia słońce to i tak nic nie widać. Można by może w końcu pomyśleć nad zmianą pierwszeństwa w tym miejscu.

 4. Konfederata pisze:

  Pani Magdaleno nie broniąc włodarzy gminy ale światła jak coś to powiat powinien tam postawić bo to do nich należy to skrzyżowanie lecz gmina jak najbardziej powinna o to zabiegać.

 5. mieszkaniec pisze:

  Aż się chce płakać jak się słyszy o takiej tragedii. Tym bardziej, że można było tego uniknąć. Już jakiś czas temu Rada Gminy Kruszyna wnioskowała do Powiatu o zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu na skrzyżowanie dróg równorzędnych. W takim wypadku każdy z dojeżdżających do tego skrzyżowania musi zwolnić. Niestety Powiat nic z tym nie zrobił i teraz mamy tego skutek.

 6. rowerzysta Ręd - ny pisze:

  Co jakiś czas jeżdżę tam rekreacyjnie rowerem z sąsiedniej gminy To skrzyżowanie jest niebezpieczne gdyż dwa budynki znajdują sie w skrajni drogi i mimo przerszeństwa zawsze się zatrzymuje bo stosuje zasadę ograniczonego zaufania. Zmiana geometii skezyzowanis , rondo ale Kaplica do likwidacji ale dewoty wpadną w szał więc do następnego wypadku.pozdr.

 7. Kierowca pisze:

  Wójt Gminy Kruszyna nie ma nic do tych dróg, jest to skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych.

  • Kasia R. pisze:

   Jakby chciało się jej ruszyć cztery litery zza biurka poszłaby trochę pomęczyć w powiecie kogo trzeba to by cos wymyślili. Jest Wojtem (miejmy nadzieje że tylko do 7 kwietnia) wiec mogła temu zaradzić bo ma taką władzę mimo tego że są to drogi powiatowe. Mam nadzieję, że czuję się chociaż troche odpowiedzialna za tą tragedię.

   1
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *