zachmurzenie duże
-1°
-1°
wtorek
Padlina i śmieci na dzikim wysypisku w sołectwie Kruszyna
04 marca 2019 r. | 08:44
18

Jeden z mieszkańców poinformował mnie, że w sołectwie Kruszyna w dawnej kopalni piasku znajduje się jedna wielka ekologiczna bomba. Zużyty asfalt, śmieci, padłe zwierzęta, a wszystko to niedaleko rzeczki i waszych domostw. Jeszcze w zeszłym roku była tam tabliczka "prywatne wysypisko śmieci". Według informacji jednego z mieszkańców, kilkaset tirów w ubiegłym roku zapełniło to dzikie wysypisko nie wiadomo czym.

Wójcie, może warto zainteresować się tym tematem?

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “Padlina i śmieci na dzikim wysypisku w sołectwie Kruszyna”

 1. NajMlody pisze:

  Pani wójt ma ważniejsze sprawy teraz na głowie niż jakieś wysypisko śmieci. Dom starców trzeba zrobić w Kruszynie aby miała gdzie się przenieść jak wyleci z gminy, wWidzowie halę sportową musi zbudować bo to serce gminy, a wy o jakiś śmieciach piszecie.

  10
  12
 2. ewa pisze:

  Niestety ta Gmina to istny STWOR. W żaden sposób dojechać i w żadnym wypadku coś załatwić. Jakikolwiek komentarz zbędny. Grunt aby wszyscy do emerytury szczęśliwie dotrwali.

  9
  2
 3. kruszynabylafajna pisze:

  Miejscowy “biznesmen’ z kościelnej wziął pewnie grubą kasę za te toksyczne cuda…

  12
  1
 4. Kamip pisze:

  Jasne tylko widzów cholerny a w gminie rozpierdal

  8
  5
 5. Jacek pisze:

  Tego bezczelnego typa który kopał tam piasek już dawno powinno się pociągnąć do odpowiedzialności karnej.. to nie jedyne miejsce w naszej gminie w którym pozostawił taki porządek po sobie i swojej pseudo kopalni.

 6. gosc1111 pisze:

  bylem tam rok temu , nie bylo tyle jeszcze tego ale w tym roku nawiezione jest tego 10 razy wiecej , najgorsze ze przez ten teren plynie strumien i jest mocno zanieczyszczony , moje auto po 20 min bylo pokryte jakims nalotem niebieskim wiec nie jest to nic dobrego , na niektorych workach sa etykiety z Rumunii i Holandii pewnie nastepne miejsce darmowej utylizacji . ale nasuwa mi sie pytanie ? czy ludzie nie widza jak to tam jest dostarczane ? nie jest to jedna wywrotka mala ale 30 tonowe auta ! nie jestem zlosliwy zyciowo ale zycze 100 lat ciezkiego wiezienia temu kto tam to wyawala , bo za glupie slowa do kogos mozna dostac 2 lata kary a za takie cos nic ?

 7. Wikłów pisze:

  Ciekawe czy do Wikłowa też to dziadostwo w doły wozi. Czas żeby ktoś się tym Panem zajął. Są chyba w tym kraju jakieś służby od takich rzeczy.

 8. Grzegorz pisze:

  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem prowadzonej działalności Spółka DABO informuje, iż wszystkie odpady zgromadzone na wyrobisku po nieczynnej kopalni kruszywa naturalnego “Kruszyna” pochodzą z odlewni żeliwa na co Spółka posiada od wielu już lat odpowiednie zezwolenia jak i na transport tych odpadów wydane przez Urząd Marszałkowski. Odpady te są obojętne chemicznie co jest potwierdzone badaniami więc nie ma tu mowy o zagrożeniu życia lub zdrowia ludzi oraz zwierząt oraz w żadnym stopniu nie zanieczyszczają wód gruntowych. Tego typu odpady wedle “Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 maja 2015r. w sprawie odzysku odpadów poza instalacjami i urządzeniami” przeznaczone są do wypełnienia wyrobisk niekorzystnie przekszałconych. Wyrobisko jak i transport jest stale pod kontrolą WIOŚ w Katowicach dla tego nie ma tu mowy o jakimkolwiek nielegalnym i dzikim wysypisku śmieci. Jeżeli interesuje was dlaczego część tych odpadów znajduje się w workach – to regulują to przepisy o transporcie oraz składowaniu odpadów.
  Teraz pare słów do forumowiczów – jeżeli nie macie pojęcia o tego typu działalności to powstrzymajcie się od nieprawdziwych komentarzy, a informacji na temat tych odpadów mogę udzielić wam osobiście w siedzibie Spółki.

  11
  6
  • Dobry pisze:

   Takich jest dużo co z boku komentują. Weź na przykład strażaków też dużo zbędnych komentarzy. Pozdro

   2
   1
 9. Gość pisze:

  Przede wszystkim należałoby poznać cała historię kopalni kruszywa w Kruszynie. Kilka lat wstecz takie “legalne” odpady były już wywożone na tą kopalnie aż zainteresowała się sprawą telewizja NTL. Wówczas okazało się że substancje nie do końca były nieszkodliwe. Mało tego te odpady miały być wybrane z kopalni i wywiezione do utylizacji. Niestety odpady nie zostały wybrane tylko przykryte kolejnymi odpadami. Cała droga publiczna obok kopalni jest zanieczyszczona tymi “nieszkodliwymi” odpadami. Mało tego odpady są wysypywane zaraz przy samej drodze dlatego też cała droga jest ciągle zabrudzona, wspomnę również że odpady są przywożone w workach big bag i oczywiście spychane są z tymi workami. Nikt tego z tych worków nie wysypuje. Ciekawe czy Urząd Marszałkowski wydał decyzję na wywóz tych odpadów właśnie w taki sposob.

  9
  1
  • Grzegorz pisze:

   Gość, jeżeli chciałbyś poznać całą historię kopalni Kruszyna, to zapraszam Cię do siedziby Spółki DABO gdzie będę Ci mógł odpowiedzieć wyczerpująco na nurtujące Cię pytania. Gdy poznasz już całą prawdę o tejże kopalni opisz to dopiero na forum.

   4
   5
 10. Gosc 12345 pisze:

  Witam , w niedziele zrobie zdjecia i tu wstawie droga spolko ! Tam sa tasmy transmisyjne gumowe ! Foli ! Big bagi ! Na pewno to nie powinno tam lezec !

  5
  1
 11. Gość pisze:

  To co mamy na papierze a to co jest faktycznie napewno się rozbiega. Nie wolno zanieczyszczac drogi publicznej i napewno nie wolno spychać worków big bag i przykrywać kolejnymi odpadami. Więc to że w dokumentach wszystko się zgadza nie ma to nic wspólnego jak w rzeczywistości prowadzony jest cały ten wywóz odpadów, choć i tak mam wiele wątpliwości co do braku szczodliwosci tych odpadów.Mam dzieję że odpowiednie służby w końcu zaczną interweniować odnośnie działalności tej bajecznej kopalni, która oszpeca tak piękne obrzeża Kruszyny.

  6
  1
 12. Katarzyna pisze:

  wszystko pięknie, ale jak to miejsce będzie wyglądać za pięć czy dziesięć lat? To chyba normalne, że ludzie się niepokoją, nikt nie chce mieszkać w takiej okolicy!! A co do nieszkodliwości tych odpadów, to proponuję pobrać próbki w obecności właściciela terenu i oddać je do analizy, przy współpracy pracowników z ochrony środowiska. Wtedy będziemy mieć pewność, bo tak to wiadomo jak to wygląda… Czysta rozpacz, jak widzi się taki syf….. kasa kasa kasa, już nic nie warte zdrowie, czyste powietrze i ładne widoki. 🙁 🙁 może i ja dla kasy zacznę “utylizować” niemieckie śmieci na swoim podwórku.. a co! oni ponoć dobrze płacą…. czarna rozpacz…:(

  7
  3
 13. anonim pisze:

  Miejscowy biznesmen Tosiek ? Który w sklepie bierze “na kreskę” Ładny mi biznesmen hahaha 🙂

  9
  2
 14. zięć pisze:

  teściowa dobrze gada 😉

 15. Tomcio Krzywy Paluch pisze:

  Kocham rybke ok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *