zachmurzenie umiarkowane
-3°
-3°
wtorek
fot. SP w Widzowie
Przy SP w Widzowie powstanie nowa sala gimnastyczna
14 sierpnia 2020 r. | 11:56
17

Gmina Kruszyna ogłosiła przetarg na budowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalnym wraz z przebudową istniejącej infrastruktury przy Szkole Podstawowej w Widzowie.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalnym przy budynku Szkoły Podstawowej w Widzowie oraz zagospodarowanie terenu w niezbędnym zakresie dla funkcjonowania obiektu. Dane techniczne budynku: - powierzchnia zabudowy: 899,25m2; - powierzchnia użytkowa: 794,62m2; - ilość kondygnacji nadziemnych: 1; - ilość kondygnacji podziemnych: brak. W ramach budowy powstanie sala sportowa o wymiarach 27,28 x 16,65 m i wysokości w najniższym punkcie 7,36 m. Powierzchnia sali wynosić będzie 454,21 m2. Powstanie również salka gimnastyczna o powierzchni 45,00 m2.

Program użytkowy obiektu zabezpiecza pełne zaplecze socjalno-sanitarne dla uczestników zajęć oraz miejsca dla widzów (80 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych) w czasie rozgrywek sportowych lub imprez okolicznościowych.

Sala ma zostać wybudowana do 30 czerwca 2022 roku.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w najbliższych tygodniach.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Przy SP w Widzowie powstanie nowa sala gimnastyczna”

 1. Njb pisze:

  No tak w Widzowie musi powstać kompleks sportowy bo to przecież centrum gminy. Nie ważne że w Kruszynie nie ma sali z prawdziwego zdarzenia , bez wentylacji i klimatyzacji . Widzów zawsze był i jest lepszy

  4
  19
  • Bbb pisze:

   To proszę przyjechać w zimę do widzów i poprowadzić zajęcia z wfu na tej sali przy 20 osobowej grupie. Życzę powodzenia.

   16
   1
   • Tobi pisze:

    Jak coś się gdzieś dzieję ale, nie dotyczy to tylko i wyłącznie Kruszyny to wszyscy są zbulwersowani. To ja się pytam gdzie wszyscy byli jak powstawała sala w Kruszynie i przeoczony został najważniejszy punkt budynku użyteczności publicznej “wentylacja” (tak bo wcześniej na stołku swój siedział i nikt się nie odzywał). Krytykować jest łatwo ale nikt nie widzi własnych błędów
    Błędem mógł być wybór Wojta
    Błędem mógł być wybór Radnych (którzy tylko tylek wójtowi liżą)
    Jak się samo społeczeństwo nie zmieni a będzie tylko narzekać to nic nie osiągnie,
    Wójta i każdą osobę sprawującą władzę w tym kraju można odwołać, to my ich zatrudniamy jako społeczeństwo

   • Zgadnij pisze:

    Haha śmiech na sali wieśniaku z kruszyny za Mielczarka szkoła wybudowana i nowa hala a w widzowie na Małej sali od kąd pamiętam dzieci ćwiczyły na małej sali która się nie nadaję do ćwiczeń a po drugie porównaj sobię jak daleko zaszła młodzież z widzowa w powiecie a jak z kruszyny

    2
    1
  • Haha pisze:

   Proszę jechać do Widzowa i porównac jak wygląda sala gimnastyczna w porównaniu do hali w Kruszynie 🙂
   Nowa Sala w Widzowie powinna powstać już kilka lat temu! Świetnie , że dzieci będą miały w zimę możliwość korzystania z większej sali gimnastycznej 🙂

   18
   1
 2. Kruszyniok pisze:

  Jestem z Kruszyny i chodziłem do starej szkoły gdzie też nie było sali. Jak przeszliśmy do nowej szkoły to było wielkie wow. I tego samego wielkiego wow życzę dzieciom z Widzowa i okolic.

  16
  1
 3. Kamil pisze:

  Widzę, że ma tu ktoś ból dupy. Czego brakuje niby w Kruszynie? Hala sportowa i orlik. Tego w Widzowie nie ma, a się należy. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że w Widzowie mieszka więcej ludzi. Więcej sportowych osiągnięć niż w Kruszynie pomimo braku możliwości. Ale cóż… Ktoś się już stał chciwy bo to nie w Kruszynie…

  10
  1
 4. JK pisze:

  Aja nie wierzę że ta sala w Widzowie powstanie.Słyszę o niej od 20 lat że już jest tuż, tuż a jej ciągle nie ma.

  2
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Wójt to osoba nieuczciwa nie traktuje społeczeństwa równo. Ogłosiła przetarg na salę gimnastyczną w Widzowie, takie sale są w każdej szkole, w Lgocie Małej, w Jackowie, trochę większa w Kruszynie i tak powinno być, w każdej miejscowości w naszej gminie dzieci powinny mieć podobne warunki i możliwości. Tylko inwestycja która ma powstać w Widzowie to duży gmach, na który w przyszłości będzie musiała pracować całą gmina aby to ogromna inwestycje utrzymać. Wójt planuje kolejne duże inwestycje ale utrudnia i hamuje np remont przedszkola w Lgocie Małej, mimo tego że na tą inwestycje zosty już uzyskane pieniądze unijne, ale i tak nieustannie przeszkadza. Dzieci w Widzowie chce poprawić warunek – w porządku, ale czemu nie interesuja ja inne dzieci. Czyżby tak bardzo nie lubiła dzieci i mieszkańców Lgoty Małej. Udaremnia skutecznie cały czas remont przedszkola, dach jest zdjęty pracę zamiast posuwac się na przód to stoją w miejscu a mury niszczeja. Są równi i rowniejsi? Dzieci innych miejscowości mogą mieć przedszkole a w Lgocie mimo pieniędzy na to przeznaczonych cały czas szanowna Pani wójt będzie przeszkadzać?

   11
   6
 5. Paula pisze:

  Niech Widzów dostanie salę gimnastyczną, nie przeszkadza mi to, sala się dzieciom należy. Szkoda, że tylko nie ma żadnych informacji o pracach przy przedszkolu w Lgocie Małej, które zostały nagle przerwane i wszystko stoi. Ciągle nowe projekty i pomysły, a tymczasem sprawa z przedszkolem L.M. przeciąga się niemiłosiernie. Jeśli budowa sali w Widzowie będzie trwała tyle samo czasu i będzie tak samo wiele przeszkód (również ze strony ludzi) to widzę niestety ten projekt w ponurych barwach. W każdym razie powodzenia i dla sali i dla przedszkola.

  15
  2
 6. edee pisze:

  Mieszkam w Lgocie. Jestem zdenerwowany, u kresu wytrzymałości. Kiedy firma wygrała przetarg przystąpiła do budowy przedszkola, w czasie pracy przerywa się ją…sprowadza się eksperta, projektanta….Był na to czas przed przetargiem….o ile wiem to była robiona wcześniej ekspertyza. Przez prawie 5 lat ciągle były jakieś projekty na remonty i budowę przedszkola i szkoły, wcześniej też były różne koncepcje. Przedszkole to koszt 1,5 miliona, a prawie milion jest dopłaty unijnej, to nie sala w Widzowie, która opiewa prawie na 5 milionów, a najwięcej 50% można otrzymać pieniędzy unijnych. Natomiast nasze przedszkole idzie jak zdechły koń pod górkę, a sala gimnastyczna jak rwący potok. Nie jest to w porządku..dobrze by było, gdyby obie sprawy szły tak samo szybko!

  9
  3
 7. mieszkanka pisze:

  Chciałam zapytać czy, aby zbudować salę gimnastyczną to należy zniszczyć przedszkole? Prawdę mówiąc to przedszkole jest niszczone od 4,5 roku. Czy dzieci z Lgoty Małej są inne jak z Widzowa? Darzę sympatią dzieci z Widzowa, ale muszę się ująć za dziećmi z L.M., ponieważ one nie mają wcale sali gimnastycznej ani również świetlicy, która została zajęta przez przedszkolaków, a salka gimnastyczna służy wszystkim,

  9
  1
 8. mieszkanka pisze:

  Sala gimnastyczna tak olbrzymia dla 20 osobowej grupy jak komentuje Bbb to najgłupszy argument, rozumiem, że dzieci potrzebują sali w której będą czuły się komfortowo przez cały rok ale nie jest to na tyle duża szkoła, i nie chodzi do niej tak dużo dzieci, żeby inwestycja musiała osiągnąć takie rozmiary.
  Gmina ma udźwignąć różne koszty, gdzie mowa o dalszej kanalizacji np. w Bogusławicach, czy Lgocie Małej, gdzie drogi itd. Jak dobrze pamiętam to jakieś 4 lata wstecz była robiona termomodernizacja szkoły w Widzowie, ale z tego co widać radni mają coraz to większe apetyty i nie zwracają uwagi na inne miejscowości i inne potrzeby inwestycyjne w gminie.Nie przemyślą tego, czy gmina udźwignie utrzymanie w przyszłości tej inwestycji nie odbierając funduszy i pomocy innym miejscowością które mogą ucierpieć bo trzeba będzie inwestować w wielki gmach przydatny tylko jednej miejscowości.

  5
  2
  • Bbb pisze:

   Proszę zauważyć że czasami zajęcia z wfu nachodzą się na siebie bo w szkole pracuję dwóch nauczycieli od wychowania fizycznego.Nie raz musieliśmy grać w ping ponga na korytarzu,bo dwie klasy nie zmieszczą się na jednej sali.

   • Hfhfh pisze:

    Tak czytam i porównuję…sala niech będzie, ale za 5 mln zł!? Nie naciągamy małej gminy na takie wysokie koszty! Aby polepszyć warunki dzieciom nie trzeba pompować aż takiej ilości pieniędzy. Jeszcze i tak pewnie pojawią się wydatki nieprzewidziane.. tyle pieniędzy, których i tak gmina nie ma, to luksus nie dla nas i szaleństwo ?

 9. Rodzic pisze:

  Wykonawca prac dostał polecenie wyremontowania czy zniszczenia przedszkola?Przedszkole, dla Nas Rodziców, to świętość! Ogrom gruzu, bałaganu zostawili i poszli pracować gdzie indziej. Jeżeli został zdjęty dach, ściany powinny zostać przykryte. Teraz tylko gorzej niszczeją poprzez opady. Nie szanuje się pracy naszych przodków! Pani Wójt to na rękę, poszla na urlop i ma to wszystko gdzieś. Grunt, że sala idzie do przodu. Przecież to dla P.Wójt piorytet! Nieważne, że nasze dzieci nie mają gdzie się uczyć i bawić, ważniejsza jest sala..

  5
  8
 10. Tak tylko pisze:

  Proszę mieć pretensje do osoby układającej plan. Nie trzeba być wybitnym umysłem, by zauważyć, że dwie klasy nakładają się na jedną salę. Wniosek z tego, że dwóch nauczycieli od wf-u to dwie sale, a trzech – to 3 sale, a czterech – to 4? Idąc tym tokiem myślenia, to w szkołach średnich chyba mają kompleksy sportowe przy tylu dzieciach i nauczycielach.

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *