całkowite zachmurzenie
fot. OSP Widzów
Są pieniądze na przebudowę remizy strażackiej w Widzowie
14 czerwca 2021 r. | 11:33

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do gmin z województwa śląskiego, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, trafi 6 750 000 zł.

Pieniądze otrzyma m.in. gmina Kruszyna. Środki zostaną przeznaczone na przebudowę remizy strażackiej w Widzowie. Zadanie polegać będzie między innymi na ociepleniu przegród zewnętrznych budynku w tym dachu, wykonaniu na parterze instalacji co, częściowej wymianie instalacji elektrycznej, przebudowie szatni zlokalizowanej na piętrze z adaptacją na potrzeby toalet. W ramach zadania planuje się również: położenie płytek w części budynku, malowanie, zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej dachu oraz modernizację wentylacji dachu.

Gmina starała się o dofinansowanie w wysokości 427 000 zł. Niestety, na ten cel otrzyma "jedynie" 300 000 zł. Całość ma kosztować 447 000 zł.