bezchmurnie
18°
18°
czwartek
Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w Jackowie
22 sierpnia 2022 r. | 10:00
0

Policjanci z Częstochowy, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym na przejeździe kolejowym w Jackowie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł tam mężczyzna kierujący ciągnikiem. Apelujemy, aby przed przejazdem kolejowym zawsze zatrzymać się i sprawdzić, czy można bezpiecznie przejechać na drugą stronę torowiska.

Do zdarzenia doszło w czwartek około 18.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jackowie w gminie Kruszyna. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym samodzielnej konstrukcji z przyczepą, nie zachował ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia-Zakopane. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zorganizowany został transport zastępczy dla ponad 300 pasażerów składu, z których żaden nie odniósł obrażeń.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierującym ciągnikiem był 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna. Wszczęte postępowanie ma na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości tragicznie zmarłego kierowcy.

Czynności na miejscu wypadku prowadzone były pod nadzorem prokuratora z Częstochowy. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *