bezchmurnie
11°
11°
wtorek
MWM Brzesko
A jednak! Wójt chce, by mieszkańcy płacili za odbiór śmieci najwięcej w powiecie!
26 czerwca 2020 r. | 10:00
15

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

Wójt Jadwiga Zawadzka chce, by radni podnieśli opłatę za śmieci z 19 zł na 27 zł za odpady segregowane i z 38 zł na 54 zł za odpady niesegregowane. Będzie to najwyższa stawka za śmieci w powiecie częstochowskim.

Konsultacje potrwają do 28 czerwca. Uwagi możecie przesyłać na adres ug@kruszyna.pl na wypełnionym formularzu TUTAJ. Nowa podwyżka za śmieci na wejść od 1 sierpnia 2020 roku.

Poniżej znajdziecie projekt uchwały w sprawie podwyżki za śmieci.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “A jednak! Wójt chce, by mieszkańcy płacili za odbiór śmieci najwięcej w powiecie!”

 1. Kk pisze:

  To jest chore. Wujtowa sobie podnosi podatki ile chce? Jak chce więcej pieniędzy to niech sobie swojego opla sprzeda

  9
  1
  • Obserwator pisze:

   Kk szkoła by Ci się przydała…

   6
   3
  • iwona806 pisze:

   Gmina na ustawianie wiaty przystankowej w miejscowości, gdzie nie kursuje żaden autobus to ma pieniądze, bo trzeba dać zarobić znajomej firmie. A teraz wszyscy mieszkańcy będą płacili więcej za wywóz odpadów, bo trzeba komuś zabrać, aby znajomą firmę utrzymywać. Kolejna rzecz, dlaczego ci co mają działalność nie płacą za wywóz odpadów z zakładów? Kolejna rzecz to dlaczego osoby, które płacą za dwie osoby, za wywóz odpadów wystawiają 20 worków z plastikiem, to jest nie realne, aby dwie osoby miały tyle śmierci. W naszej Gminie osoby płacące za cztery lub więcej osób za wywóz śmierci muszą płacić za innych. Radni oczywiście nie widzą jak marnowane są pieniądze w tej Gminie, bo dostali laptopy, które przesłaniają im rzeczywistość. Prawda jest taka, że w tej Gminie, aby utrzymać jednych zabiera się innym. Niedługo nie będzie nas stać na żywność, bo takie wysokie będą opłaty za odpady. Najwyższy czas, aby nasi śpiący radni się obudzili !!!

   10
   1
   • Mkj pisze:

    Prawda ale co z tego radni są przekupieni i zastraszeni. Dopóki rządzi taki wójt takie będziemy mieć ceny wszystkiego. A ja się pytam dla czego w Widzowie są odbierane śmieci 2 razy w miesiącu a w innych miejscach tylko raz

    • Obserwator pisze:

     Najpierw sprawdz potem klep jadaką. Dwa razy odpady są odbierane tylko z terenu spółdzielni mieszkaniowej. Kazdej. A ze w naszej gminie jest tylko jedna spoldzielnia i akurat w Widzowie to masz mi Panie sensacje.

     1
     1
  • Tajemniczy z pisze:

   Ludzie ale wy jesteście zacofani wszystkie ceny narzucają firmy co śmieci zbierają te wszystkie firmy to jedna wielka mafia sami ceny ustalają

 2. Mkj pisze:

  Ale był już taki post że nie podnoszą opłat za śmieci ale to było nie możliwe żeby u nas w gminie było w miarę tanio, musi być najdrożej. Nasza gmina jest najdrozsza, najlepiej się żyje

 3. Aa pisze:

  Gdzie jest Pan Wysmołek? Pani Niemcowa? Po diety są pierwsi. Najpierw niech nam dadzą pieniądze żeby było nas stać na taki wywoz śmieci! Nie zarabiamy po 5-6 tysięcy żeby płacić prawie 30 zł za osobę!

  13
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Gdzie są? W radzie. Po dostaniu się zakończyli działalność skeczowo – biesiadną. Społecznej nie prowadzili nigdy.

 4. Dzejdzaj pisze:

  Moim zdaniem to tak :trzeba wziąć taczkę wsadzić panią wójt na nią j wywieź do Widzowa. Oczywiście za przewóz taczką powinna zapłacić bo od nas też pieniądze chce brać i to nie małe. Albo śmieci wyrzucić pod jej dom

 5. Mieszkanka wsi pisze:

  Pani wójt była jest i bedzie fałszywym człowiekiem. Niedługo cała pensję będziemy przeznaczać na śmieci. Powołują sie na 500+ macie to zapłaćcie. A co jeśli nie posiadam dzieci. O radnych się nie wypowiem oni tylko tam dla diet są co miesiąc. Następnym razem rozważnie trzeba ich wybrać bo z tym składem same podwyżki. Dajcie sobie po 1000 zł miesiecznie bo co to 500 zł za słuchanie i nic nie robienie nikt wam w oczy nie powie żebyście sie wstydzili.

 6. Aa pisze:

  Pani wójt bierze tylko i wyłącznie jedną firmę do wywozu śmieci bo znajomy, bo pomaga. Wójt powinien dbać o dobro swoich mieszkańców gminy a nie odbijać ich. Co mają powiedzieć rodziny która zarabiają najniższa krajowa A jest ich np 5-6 w domu? To ile oni muszą zapłacić za śmieci! CHORE!!!

 7. 444 pisze:

  Jak widać jest to tylko projekt. Wyrażam głęboką nadzieję, że nasi RADNI zaczną wreszcie myśleć o społeczności naszej gminy, bo w mojej ocenie nie jesteśmy nazbyt zamożni żeby płacić największe stawki w powiecie. Mocno wieżę, że nasza Pani Wójt przed końcem kadencji nie sprawi takiego zawodu ludziom, którzy oddali na nią głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *