zachmurzenie duże
-2°
-2°
piątek
MWM Brzesko
Czeka was gigantyczna podwyżka za śmieci!
26 lipca 2019 r. | 09:39
7

Gigantyczna podwyżka związana z opłatami za odbiór i zagospodarowanie śmieci czeka w najbliższych dniach mieszkańców. Na poniedziałkowej sesji radni będą podejmować uchwałę w tej sprawie. Dotychczas za śmieci płacicie odpowiednio 9,50 zł za segregowane i 19,00 zł za niesegregowane. Po poniedziałkowej podwyżce będzie to odpowiednio 20 zł i 40 zł.

Jeżeli radni przyjmą zaproponowaną przez Wójt Jadwigę Zawadzką uchwałę, będziecie za śmieci płacić najwięcej w regionie. Znacznie więcej niż mieszkańcy Częstochowy.

Nowa opłata za śmieci ma obowiązywać od 1 września 2019 roku.

Poniżej projekt tej uchwały.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Czeka was gigantyczna podwyżka za śmieci!”

 1. Mamuska pisze:

  Dla osob, które nie biorą żadnych świadczeń wymagających zameldowania nadeszla pora się wymeldować z naszej gminy – za brak meldunku nie ma kary;)
  A rocznie jest to 240 zł na osobę. Średnio na rodzinę 2+2 wychodzi 960 zł. W zupełności na dom Wystarczy jedna zameldowana osoba 😉

  7
  1
  • Os pisze:

   Radni zagłosuja z pewnością za podwyżka
   Jak były wybory to każdy jeden radny by wszedł w…. Wyborcą a teraz mamy to co mamy…

   8
   2
 2. Kolega pisze:

  Dookoła za śmieci średnio płaci się 15 zł a w wielu gminach nawet mniej i tam da się opłacić z tych pieniędzy firmę a w Kruszynie jak zawsze musi być najdrożej . Dodam bo nie wszyscy wiedzą że np w widzowie śmieci są odbierane 2 razy w miesiącu a pozostałe wsie tylko raz. A opłaty takie same wszędzie. Może trzeba by było Sołtysi wziąć się w garść i zebrać podpisy od mieszkańców żeby coś z tym zrobic

  6
  1
 3. Widzów pisze:

  I bardzo dobrze!

 4. ANA pisze:

  No właśnie prawda

 5. ANA pisze:

  Kary dla tych co do tej pory za śmieci nie płacili.Zrobić im wyrównanie za wszystkie lata to się pieniądze znajdą.Dlaczego ja mam płacić za tych co się luzgają od opłat!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *