pochmurnie
-8°
-8°
poniedziałek
UG
Dzień Seniora w Kruszynie
04 listopada 2019 r. | 12:05
4

Z okazji Dnia Seniora 27 października po raz kolejny odbyła się uroczystość dedykowana starszym mieszkańcom Gminy Kruszyna.

Seniorzy jak zwykle nie zawiedli. Z zaproszenia skorzystało ok 180 osób. Celem organizowania uroczystości z udziałem Seniorów jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienia im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu między innymi do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Obchody Dnia Seniora mają na celu oddanie szacunku osobom w wieku 60+.

Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na znaczącą rolę osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym, społecznym czy kulturalnym. To Oni są piewcami tradycji, kultywują stare obrzędy i obyczaje. Są strażnikami tradycji rodzinnych, religijnych i patriotycznych. /UG/4 odpowiedzi na “Dzień Seniora w Kruszynie”

 1. Kkkk pisze:

  Dzień seniora ma kto organizować a dnia dziecka albo Mikołajek już nie. Porazka

 2. Julia pisze:

  A ciekawe czy ten cały Dom Seniora już tam w remizie istnieje w Kruszynie?

 3. Tajemniczy z pisze:

  Trwają prace remontowe strażacy z osp kruszyna brakowało im kasę na auto to dostali od pani wójt resztę kasy i teraz siedzą cicho bo tak to trochę sumy im brakowało i jakoś im teraz nie przeszkadza że powstaję dom seniora

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *