zachmurzenie duże
-8°
-8°
poniedziałek
Dziś ogólnopolska akcja “Alkohol i Narkotyki”
16 sierpnia 2018 r. | 10:53
0

Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. "ALKOHOL i NARKOTYKI", ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Takie badanie można wykonać m.in. w większości jednostek Policji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *