zachmurzenie duże
-2°
-2°
piątek
Gmina otrzyma blisko 2 mln zł na kanalizację w Kruszynie!
09 grudnia 2020 r. | 11:27
1

Na wczorajszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przekazaniu 12 mld zł dla samorządów w całej w Polsce w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

6 mld zł otrzymały wszystkie gminy i powiaty w Polsce już latem, w tym gmina Kruszyna. Kolejne 6 mld zł można było zdobyć w ramach konkursu. Wszystkie gminy w naszym powiecie, w tym gmina Kruszyna, złożyły wnioski. Dzięki wsparciu jednego z działaczy Prawa i Sprawiedliwości - mieszkańca Lgoty Małej - gmina otrzyma 1 975 000 zł na budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przyłączami, przepompowniami ścieków w miejscowości Kruszyna. W ramach tego zadania, zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna na długości 1,542 km.

W naszym powiecie, środki trafiły do: Poczesnej, Olsztyna, Lelowa, Kruszyny, Janowa i Rędzin.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Gmina otrzyma blisko 2 mln zł na kanalizację w Kruszynie!”

  1. Mimi pisze:

    Nie będę pisać pod postem bo wolę zostać anonimowy. Już raz za prawdę byłem prześladowany. W tej gminie nic nie ma, oj przepraszam tylko w Widzowie, asfalt, chodniczek, kanalizacja, hala się buduje,resztę wsi w gminie nie istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *