zachmurzenie małe
12°
12°
piątek
shutterstock
Gmina otrzymała 60 000 zł na zakup 22. laptopów
10 kwietnia 2020 r. | 12:07
3

Gmina Kruszyna otrzymała 60 000 zł na zakup 22. laptopów do zdalnej nauki. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach projektu Zdalna Szkoła. Pieniądze otrzymały wszystkie gminy powiatu częstochowskiego.

Laptopy zostaną przeznaczone dla szkół na terenie gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Gmina otrzymała 60 000 zł na zakup 22. laptopów”

 1. Ciekawe.. pisze:

  Ciekawi mnie tylko jedna sprawa.. Łatwo wyliczyć, że na jednego laptopa wydano około 2700 zł. Nie licząc już faktu, że kupując hurtowo, pewnie była jakaś zniżka, więc wartość tych laptopów może wynosić coś koło 3-3,5 tysiąca. Po co do nauki zdalnej tak drogi sprzęt? Mój laptop 2 lata temu kosztował 3000 zł, bo po prostu potrzebny mi był wydajniejszy komputer. Do zdalnej nauki spokojnie wystarczą tańsze laptopy, za 1500 zł się kupi naprawdę wystarczający. No ale po co pomóc większej ilości dzieci i nauczycieli, jak trzeba myśleć o sobie, bo za niedługo sprzęt wróci do gminy i pewnie zostanie.. rozdany pracownikom?

  3
  1
  • Idiotyzm pisze:

   Wytyczne programu określają minimalne wymagania sprzętowe, tylko takie w tej cenie można kupić. To nie wymysł urzędnika z gminy tylko wytyczne Ministerstwa Cyfryzacji. Poza tym firmy z dnia na dzień podniosły marzę o 20%.
   Najpierw się Pan zapoznaj z dokumentami! A później wylewaj pomyje

   1
   2
 2. Ciekawe.. pisze:

  Jakie firmy podniosły marżę o 20% z dnia na dzień? Chodzi o sklepy z elektroniką? Nie zauważyłam, aby ceny się aż tak podniosły. W dniu, gdy pisałam tamten komentarz, przejrzałam po sklepach laptopy. Nie zauważyłam, by ceny były sztucznie zawyżone. A proszę mi uwierzyć, że ze stosunkiem specyfikacji sprzętu do ceny bywa różnie. Przykład w telefonach – nie wymieniając już firm, weźmy pod uwagę jedynie sprzęt z Androidem. Można kupić telefon za 800 zł, a można wydać 2000 zł za bardzo zbliżoną specyfikację techniczną. Wracając więc do tematu – nie wiem, jakie parametry posiada ten zakupiony sprzęt, natomiast wiem, że różnice w cenie potrafią być duże, a w parametrach minimalne. Jak choćby właśnie porównując sprzęt za 1500 zł, a 2500 zł. Oczywiście patrząc na ceny sklepowe, dla zwykłego, prywatnego śmiertelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *