zachmurzenie duże
niedziela
Joanna Zasępa przedstawiła program wyborczy
13 marca 2024 r. | 19:45
  Art. sponsorowany
9

Joanna Zasępa - kandydatka na Wójta Gminy Kruszyna - jako pierwsza przedstawiła swój program wyborczy.

Joanna Zasępa planuje m.in. utworzyć żłobek, wybudować Gminny Ośrodek Kultury czy przywrócić opiekę zdrowotną w Widzów.

Z programem wyborczym można zapoznać się poniżej.

Materiał Sfinansowany przez KWW Razem dla Gminy Kruszyna.9 odpowiedzi na “Joanna Zasępa przedstawiła program wyborczy”

 1. Wyborca pisze:

  Pragnę się podzielić spostrzeżeniami dotyczącymi wyborów do Rady Powiatu. Z naszej Gminy kandyduje 10 kandydatów jednak według mnie jedynie 2 jest znanych i mają szanse na uzyskanie korzystnego wyniku wyborczego. Są to Pan Adam Musiał i Pan Zbigniew Zasępa, pozostali są dla mnie anonimowi, części nie znam w ogóle a część jedynie kojarzę. Mam takie wrażenie, że komitety chciały wystawić kogoś z Gminy Kruszyna by to dobrze wyglądało. W przypadku Pana Adama na korzyść przemawia to, że jest Radnym i Sołtysem w Widzowie, startuje też z komitetu który w poprzednich wyborach wprowadził z naszego okręgu radnego. Niestety na pierwszym miejscu na tej liście jest wicestarosta i prawdopodobnie to on w gminie Kłomnice zbierze większość głosów. Szanse upatruję w tym, że na Pana Adama może zagłosować większość Widzowa, Widzówka, Tekinowa, Pieniek część Lgoty, Bab i Jackowa. W przypadku uzyskania ponad 1000 głosów istnieje szansa, że Pan Adam pokona wicestarostę i będzie reprezentantem Gminy Kruszyna w Powiecie. Osobiście przeszkadza mi wieszanie plakatów Pana Adama obok plakatów wicestarosty bo to sugeruje, że głosy oddane na Pana Adama są głosami na wicestarostę. W przypadku Pana Zbigniewa na jego korzyść przemawia fakt, że jest wieloletnim pracownikiem Gminy Kruszyna, bardzo wysoko oceniany za kompetencję. Słabością jest to, że kandyduje z komitetu który nie wprowadził z naszego okręgu radnego ale w poprzednich wyborach był zarejestrowany jedynie w 4 okręgach na 7. Tym razem w każdym okręgu wyborczym jest zarejestrowana lista i istnieje duża szansa, że uda się wprowadzić do powiatu radnych. Pan Zbigniew, jeśli zagłosuje na niego większość Bogusławic, Kruszyny, Wikłowa, Łęgu, Kijowa część Bab, Lgoty i Jackowa, ma duże szanse na objęcie mandatu radnego. Przy takim układzie powinno wystarczyć ok 800 głosów. To od nas zależy czy będziemy mieć przedstawiciela w Radzie Powiatu, jeśli się nasze głosy rozbiją to znowu wszystkie 3 mandaty przypadną Gminie Kłomnice. Pisząc to nie jestem przedstawicielem żadnego z tych Panów a jedynie mieszkańcem Gminy Kruszyna któremu zależy na tym, aby w Powiecie był nasz przedstawiciel tak jak był wcześniej Pan Mielczarek a jeszcze wcześniej Pani Zawadzka.

  7
  1
 2. Wyborca🥺 pisze:

  Zgadzam się z tobą że swojego przedstawiciela w Radzie Powiatowej było by dobrze mieć, jak by tylko te dwie osoby startowały, ale startuje więcej i to błąd. Parę miesięcy wstecz musiały by się odbyć tak zwane prawybory i wtedy wystawiamy jednego kandydata to tak,ale widocznie nasza Gmina nie chce mieć swojego Radnego w Powiecie. pozdrawiam..🤗🤗

  • Wyborca1 pisze:

   To chyba nie tak do końca, że z Gminy wystartują jedynie 2 osoby. Komitety co starają się wprowadzić przedstawiciela do powiatu nie mogą sobie pozwolić, aby z ich listy nie było chociaż jednej osoby z Gminy Kruszyna, jak walczą o głosy w tej Gminie. O tym jak ważna jest osoba świadczy pozycja na liście i na tych wiodących nie ma naszego przedstawiciela na 1 miejscu. Na 1 miejscu jest ktoś z lewicy ale ciężko liczyć na to, żeby lewica wprowadziła jakiś radnych do powiatu. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że do powiatu dostaną się przedstawiciele PSL, PIS i Wspólnoty jak było to 5 lat temu być może będzie to przedstawiciel Porozumienia dla Powiatu. Z całym szacunkiem dla kandydatów PSL i PiS z Gminy Kruszyna to jednak dla większości mieszkańców gminy są to osoby anonimowe. Trzeba pamiętać, że walka nie toczy się pomiędzy kandydatami z Gminy Kruszyna a kandydatami z Gminy Kłomnice a Gminą Kruszyna gdzie w Kruszynie jest 3 razy mniej mieszkańców. Jeśli głosy rozbiją się na większą ilość kandydatów to znów wygrają kandydaci Gminy Kłomnice. Jeśli chcemy aby z naszej Gminy dostała się osoba do Rady Powiatu musimy głosować na konkretną osobę a nie na listę. Głosując na listę nabijamy głosy kandydatowi z Gminy Kłomnice.

 3. fikumiku@op.pl pisze:

  Pan Karol Dróżdź, który kandyduje do rady powiatu jest znany w naszej gminie z zaangażowania w rozwój kultury fizycznej i sportu u najmłodszych. A dzieci są przyszłością naszej Gminy. Poświęca się by dzieci aktywnie spędzały swój wolny czas aktywnie. Głosujmy na Dróżdża!!!

  3
  1
 4. fikumiku@op.pl pisze:

  Pan Karol Dróżdź, który kandyduje do rady powiatu jest znany w naszej gminie z zaangażowania w rozwój kultury fizycznej i sportu u najmłodszych. A dzieci są przyszłością naszej Gminy. Poświęca się by dzieci aktywnie spędzały swój wolny czas . Głosujmy na Dróżdża!!!

  1
  2
 5. wyborca gminy kruszyna pisze:

 6. wyborca gminy kruszyna pisze:

  ..

 7. wyborca gminy kruszyna pisze:

  zgadza sie Pan Dróżdż Karol jest społecznikiem na całą naszą gminę Kruszyna. Wszyscy go znają. Dobry człowiek, zawsze pomocny. pamiętam go ze szkoły, super pomocny nauczyciel, dla kazdego znalazł czas. Będzie dobrym radnym powiatowym . Ktoś kto lubi pracować z dziećmi,- przecież jest nauczycielem-, to lubi również pracować z ludżmi , jestem o tym przekonany. Mam nadzieję Panie Karolu . że się Panu uda i wyborcy dadzą Panu szansę. Ja napewno zgłosuję na Pana. Życzę powodzenia

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *