zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
Kolejny zatrzymany z gminy Kruszyna
02 lipca 2021 r. | 07:00
0

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach nie ustają w tropieniu przestępców akcyzowych. Tym razem zatrzymali 29-latka, który w miejscu zamieszkania przechowywał prawie 107 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść prawie 120 tys. zł. Mieszkaniec powiatu częstochowskiego usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna.

Kryminalni z Kłomnic uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec gminy Kruszyna przechowuje znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych w miejscu zamieszkania. Gdy policjanci udali się pod wskazany adres, 29-latka nie było w domu. Policjantom drzwi otworzył jeden z domowników. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, kłomniccy stróże prawa znaleźli prawie 107 kilogramów suszu krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dla niepoznaki susz przechowywany był w foliowych workach po materiałach opałowych.

W tym samym czasie patrol z Kłomnic zauważył 29-latka podczas spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Podczas legitymowania mężczyzna był bardzo pobudzony i nerwowo gestykulował. Jak się okazało, posiadał przy sobie działkę dilerską marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *