zachmurzenie małe
12°
12°
piątek
MWM Brzesko
Kompostujesz? Zapłacisz taniej!
29 lipca 2020 r. | 10:00
1

Urząd Gminy Kruszyna poinformował, że od 1 sierpnia 2020 r. mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w przydomowych kompostownikach mogą uzyskać zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 1,00 zł od jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość, wykazanego w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Warunkiem uzyskania powyższego zwolnienia jest złożenie przez właściciela nieruchomości deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zawierającej informację dotyczącą posiadania kompostownika przydomowego i kompostowania w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne.

Jednakże w przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości, który oświadczył, że bioodpady powstałe na terenie jego nieruchomości będą kompostowane w kompostowniku, a nie posiada takiego kompostownika lub nie zagospodarowuje w nim bioodpadów, bądź uniemożliwi upoważnionemu pracownikowi dokonania oględzin nieruchomości, w celu weryfikacji zgodności informacji ze stanem faktycznym, utraci prawo do zwolnienia. Informujemy jednocześnie, że kompostowanie bioodpadów nie jest obowiązkowe, wobec czego mieszkańcy niedeklarujący kompostowania na własnej posesji, nadal mogą wystawiać te odpady do odbioru w worku brązowym z napisem „BIO”. /UG/Jedna odpowiedź do “Kompostujesz? Zapłacisz taniej!”

  1. Njb pisze:

    Niech lepiej gmina poda jakie są wymogi bo z tego co się zorientowałam to bardzo śmieszne i nie życiowe. Trawę s kompostownika kazano jak nawóz do ogródka pod warzywa dawać. Haha widać że nasza gmina mało życiową

    7
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *