zachmurzenie małe
11°
11°
piątek
Shutterstock
Kradli węgiel w Teklinowie. Grozi im do 5 lat za kratkami
10 czerwca 2022 r. | 10:00
2

Policjanci z Kłomnic zatrzymali w ubiegły piątek 3 mężczyzn, którzy w Teklinowie kradli miał węglowy z pociągu towarowego. Jeden z nich kierował niezarejestrowanym i nieubezpieczonym ciągnikiem rolniczym, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat więzienia...

Policjanci z Kłomnic otrzymali zgłoszenie od dyżurnego Straży Ochrony Kolei, że na bocznicy kolejowej w Teklinowie ktoś otwarł jeden z wagonów, wysypując z niego około 2 ton węgla. Gdy policjanci dojeżdżali w podane miejsce, zauważyli zbliżający się do wagonów z węglem traktor. Na widok policjantów 2 mężczyzn siedzących na przyczepie ciągnika rolniczego uciekło. Na miejscu pozostał kierujący ciągnikiem – 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a traktor, którym kierował nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich do oddalonej o kilka kilometrów posesji, gdzie złodzieje zdążyli już wcześniej przewieźć i rozładować około pół tony skradzionego miału. Policjanci przerwali przestępczy proceder w chwili, gdy złodzieje wracali, by załadować na przyczepę kolejną partię usypanego węgla.

Mężczyźni w wieku 29 i 30 lat, którzy uciekli z miejsca kradzieży sami stawili się w komisariacie następnego dnia po tym, jak policjanci ustalili ich tożsamość i dotarli do ich bliskich.

Teraz odpowiedzą za kradzież, za co grozi im do 5 lat więzienia. 36-latek odpowie dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz bez wymaganego ubezpieczenia, 36-latkowi grozi również wysoka grzywna. /KMP w Częstochowie/2 odpowiedzi na “Kradli węgiel w Teklinowie. Grozi im do 5 lat za kratkami”

 1. Gerwazy pisze:

  No się milicja wykazała brawurową akcją . Brawo milicja z Kłomnic .

  1
  1
  • mieszkaniecrudnik pisze:

   szkoda ze kuomnicka milicja nie widzi ciężarówek m.in. beczek ktore z firmy c***x jeżdżą wyładowane siejac postrach na okolicznych wsiach i spychając osobówki z drogi, ja bym sie wstydzil ludziom patrzec w oczy i wracać do domu do rodziny bedac takim MILICJANTEM !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *