słabe opady śniegu
niedziela
iStock
Gminie ubyło 15. Mieszkańców
26 kwietnia 2018 r. | 09:35
0

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ludności wszystkich gmin w Polsce, w tym gminy Kruszyna. Oprócz Mstowa, we wszystkim gminach powiatu częstochowskiego wystąpił ubytek społeczeństwa. W Kruszynie było 61. zgonów przy 46. urodzeniach. Do tego, 31. par powiedziało sobie sakramentalne TAK. Cała gmina na koniec 2017 roku liczyła 4869 osób, a powiat częstochowski 135227 osób (ubytek 441. mieszkańców).

Co ciekawe, do gminy Kruszyna wprowadziło się 20. osób, a wyrejestrowało 28.

Na tle powiatu, Kruszyna wyglądała całkiem dobrze. Pod względem ubytku społeczeństwa Kruszyna była gorsza tylko od pięciu gmin. Dodatkowo, dwie miały identyczny bilans ubytku. Najgorzej sytuacja wyglądała w gminie Poczesna (populacja spadła o 61. osób) oraz w gminie Kłomnice (ubyło 59. osób). Odwrotna sytuacja była tylko w gminie Mstów, gdzie w ubiegłym roku przybyło trzech Mieszkańców.

Bardziej szczegółowe dane znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *