zachmurzenie umiarkowane
-3°
-3°
wtorek
I Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kół Gospodyń Wiejskich
03 października 2018 r. | 10:43
0

W Hali Sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie odbył się I Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kół Gospodyń Wiejskich.

Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie, ul. Szkolna 44 odbył się I Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kół Gospodyń Wiejskich. W pierwszej edycji przeglądu wzięło udział 12 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatu częstochowskiego tj.:
- Zespół KGW „Blachowianki” z Blachowni
- Zespół KGW „Dąbrowianki”z Dąbrowy Zielonej
- Zespół KGW „Czerwone Szpileczki”z Lgoczanki, gm.Janów
- Zespół KGW ze Skrzydlowa, gm.Kłomnice
- Zespół KGW Konopiska
- Zespół KGW „Stokrotki”Skrajniwa Konstantynów, gm.Lelów
- Zespół KGW „Grabowianki” z Grabowej, gm.Mykanów
- Zespół KGW „Olsztynianki”z Olsztyna
- Zespół KGW „Zawodzianki” z Zawodzia i Kolonii Borek, gm.Poczesna
- Zespół KGW „Przyrowianki” z Przyrowa
- Zespół KGW „Mstowianki” z Mstowa
- Zespół KGW „Starczanki” ze Starczy

Każdy z zespołów zaprezentował jeden utwór a jury w składzie:
1. Lilla Deska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej
2. Dariusz Grabowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie
3. Renata Terlicka - Inspektor ds. kultury w Starostwie Powiatowym w Częstochowie

po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji artystycznych postanowiło jednogłośnie przyznać jednakowe wyróżnienia dla wszystkich uczestników przeglądu. Wyróżnieniem były dyplomy i nagrody finansowe po 800 zł każda. Fundatorem nagród był Starosta Częstochowski – Krzysztof Smela, który wraz z Wójtem Gminy Przyrów – Robertem Nowakiem i Przewodniczącą Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich - Bernadettą Niemczyk wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody. Niewątpliwie przegląd ten będzie długo w pamięci wielu osób z uwagi na piękne stroje i niezwykle barwne i oryginalne prezentacje zespołów.

Na szczególną uwagę zasługiwał również gościnny występ Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przyrowie, który rozpoczął wczorajszą imprezę. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w CzęstochowieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *