pochmurnie
-8°
-8°
poniedziałek
fot. MBP Radomsko
Nie spełniła wymogów, mimo to została dyrektorem biblioteki!
06 marca 2020 r. | 12:02
0

Ogromne kontrowersje wzbudziło zatrudnienie Wioletta Pichit na stanowisko dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie.

Teraz trochę faktów.

11 grudnia 2019 r. Wójt Gminy Kruszyna ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie - źródło TUTAJ.

27 grudnia 2019 r. zostaje powołana komisja rekrutacyjna do przeprowadzenia konkursu. Skład komisji: Małgorzata Wierzbicka - przewodnicząca, Kamila Gałkowska - członek, Magdalena Borowiecka - członek - źródło TUTAJ.

21 stycznia 2020 r. Komisja nie rozstrzygnęła konkursu, twierdząc przy tym, że żadna z kandydatek nie spełniła zakładanych wymogów - TUTAJ. Oferty złożyły dwie osoby: Wioletta Pichit i Jolanta Tromczyńska - TUTAJ.

14 lutego 2020 roku Wójt podpisał umowę o pracę pomiędzy Wójtem a Wiolettą Pichit na czas trwania do 31 grudnia 2020 roku. Wysokość wynagrodzenia ustalono na 4200 zł brutto miesięcznie (bez dodatków, podstawowa pensja) - TUTAJ.

Wygląda to dziwnie. Chyba nie wymaga to komentarza?

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *