zachmurzenie małe
16°
16°
sobota
UG Kruszyna
Umiem Pływać w gminie Kruszyna
28 września 2022 r. | 11:53
0

Gmina Kruszyna od kilku lat realizuje program UMIEM PŁYWAĆ, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu. Celem projektu jest nauka pływania uczniów w określonej grupie wiekowej. Zajęcia zawsze prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W bieżącym roku dzieci klas III i IV szkół prowadzonych przez Gminę Kruszyna uczyły się pływać na pływalni krytej SIENKIEWICZ w Częstochowie. Szkoły zgłosiły w sumie 46 osób. Dwugodzinne zajęcia odbywały się w każdy poniedziałek. Opiekę pedagogiczną nad grupą amatorów pływania sprawowali nauczycie z poszczególnych szkół. Uczniowie musieli się nauczyć pływać w ciągu 20 godzin zajęć. Cel został osiągnięty.

Na spotkaniu 26 września br. odbyło się uroczyste zakończenie tej edycji programu. Młodym pływakom dyplomy wręczył Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Medalami uhonorowała uczniów Wójt Gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka, która była inicjatorką przedsięwzięcia. Wiceprezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, zadbał o regenerację sił pływaków, częstując ich słodkimi bułkami. Na finał dzieci pochwaliły się nabytymi umiejętnościami i każde z nich przepłynęło długość basenu. /UG Kruszyna/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *