zachmurzenie duże
-8°
-8°
poniedziałek
Maksymalne wynagrodzenie Wójta Jadwigi Zawadzkiej. Będzie zarabiać 19 470 zł miesięcznie!
24 grudnia 2021 r. | 10:55
6

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kruszyna, radni ustalili nowe wynagrodzenie Wójta Jadwigi Zawadzkiej. Wójt dotychczas zarabiała ok. 12 tys. zł miesięcznie. Z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 roku, Wójt będzie teraz zarabiał maksymalnie wysokie wynagrodzenie dla włodarzy do 15 tys. mieszkańców, tj. 19 470 zł miesięcznie.

Na wynagrodzenie wójta składa się:
wynagrodzenie zasadnicze - 10 250 zł
dodatek funkcyjny - 3150 zł
dodatek specjalny - 4020 zł
dodatek za wieloletnią pracę - 2050 zł

Za podwyżką głosowało 14. radnych, przeciwko była tylko Agnieszka Maj.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Maksymalne wynagrodzenie Wójta Jadwigi Zawadzkiej. Będzie zarabiać 19 470 zł miesięcznie!”

 1. Obserwator pisze:

  Pani Agnieszka na Wójta. Będzie pracować za darmo….. PISSS brother and sister…. marrryy christmas and happy new year…

  8
  13
 2. Mieszkaniec pisze:

  Super ja też chcę za darmo

  8
  1
 3. Mieszkaniec apolityczny pisze:

  Wstyd, hańba i skandal do potęgi.

  8
  1
 4. Mieszkaniec apolityczy pisze:

  Pod koniec roku 2021 pani wójt apelowała o udział w tworzeniu strategicznego planu rozwoju gminy na kolejne lata gdyż gmina stanęła w rozwoju, nie robi progresu … i to prawda, każdy mieszkaniec widzi brak rozwoju, jak środki z budżetu są niekompetentnie trwonione na “dziwne” inwestycje, jak nieudolny jest gospodarz, jak nie potrafi działać w celu rozwoju gospodarczego gminy. Do tego duża inflacja, pandemia, raczej zaciskanie pasa … i tu zastanawia jak nie wstyd pani wójt robić sobie podwyżkę (radni tylko przegłosowali, sami by nie wymyślili aby podnieść pensję pani wójt, do tego o tak dużo %, o dziwo prawie jednogłośnie), jak nie wstyd w takim czasie, ale pomijając czas, jak nie wstyd pani wójt robić sobie podwyżki gdy pozytywnych wyników jej pracy i gospodarowania nie ma, są tylko negatywne, nieudolność i brak kreatywności … w takiej sytuacji wstyd by mi było złotówkę podwyżki przyjąć, a tu chyba około 50% i już nieważne czy netto, czy brutto. To jest po prostu wstyd i hańba.

  9
  1
 5. obserwator pisze:

  patrząc obiektywnie nie można powiedzieć że nic się dzieje… Kruszyna, Bogusławice rozkopane, nowe przedszkole w Lgocie, Sala w Widzowie w budowie… coś tam się kręci… a podwyżki Wójtów, Prezydentów itd są chyba spowodowane przez nasz kochany “Rząd” który zmienił przepisy w tym zakresie i trzeba było się dostosować…

  2
  5
 6. punk pisze:

  Mieli prawo odmówić przyjęcia wynagrodzenia. Ot i całą filozofia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *