zachmurzenie duże
wtorek
Mariusz Dobrakowski na gali Statuetek Starosty
01 marca 2019 r. | 09:46
2

W Filharmonii Częstochowskiej odbyła się XVIII Gala Wyróżnień Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu” wraz z wręczeniem statuetek i dyplomów dla nominowanych osób.

Statuetki przyznawane są w kilku kategoriach, m.in. Edukacja i Kultura, Osobowość Roku, Samorządność i Przedsiębiorczość, Sport i Turystyka, Polityka Społeczna, Wydarzenie Roku, a do otrzymania statuetki nominowane są osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju swoich gmin i miejscowości.

W tej edycji do Statuetki Starosty w kategorii Samorządność i Przedsiębiorczość z terenu Gminy Kruszyna został zgłoszony Prezes Stowarzyszenia "Przyszłość jest w nas" - Mariusz Dobrakowski. Zgłoszenia kandydatury dokonał Przewodniczący Rady Gminy.

Zgłaszając kandydaturę Prezesa Przewodniczący Rady kierował się dotychczasowymi osiągnięciami Stowarzyszenia. A samo stowarzyszenie jako jedno z pierwszych z terenu naszej Gminy pozyskało środki unijne, zrealizowało i rozliczyło następujące projekty: "Budowa zbiornika wodnego w Widzowie", "Budowa i zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego w Widzowie", oraz "Budowa ogólnodostępnego boiska obok szkoły w Widzowie". Ponadto stowarzyszenie było organizatorem zawodów wędkarskich i 10 pikników integracyjnych (w tym turnieju rycerskiego, pokazu szlachty polskiej, zawodów STRONG-MAN, pokazów wojska polskiego z okresu kampanii wrześniowej 1939r oraz pokazów TAEKWONDO). Stowarzyszenie jest również organizatorem corocznych spływów kajakowych, zimowych kuligów oraz wycieczek turystyczno - krajoznawczych).

Statuetka Starosty w kategorii Samorządność i Przedsiębiorczość w tym roku powędrowała do burmistrza Koniecpola, jednak już sama nominacja jest dla Prezesa i Stowarzyszenia dużym wyróżnieniem.2 odpowiedzi na “Mariusz Dobrakowski na gali Statuetek Starosty”

 1. Ukulele pisze:

  Wszystko ładnie tylko Pan Mariusz został Prezesem bardzo niedawno. Chyba to wyróżnienie należało się poprzedniej Prezesowi.

  3
  2
 2. Mieszkaniec pisze:

  Jak do roboty to nie ma A jak order to pierwszy

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *