zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Mieszkaniec Lgoty Małej miał ponad 73 kg krajanki tytoniowej
25 czerwca 2021 r. | 10:19
0

Policjanci z Kłomnic zatrzymali mieszkańca Lgoty Małej, który posiadał nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ponad 73 kilogramy krajanki tytoniowej. Przy ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości przeszło 80 tysięcy złotych.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Kłomnicach uzyskali informację, że mieszkaniec gminy Kruszyna może przewozić duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas kontroli drogowej 30-latek posiadał przy sobie 6 kg tytoniu i działkę dilerską amfetaminy. W związku z przypuszczeniem, że mógł kierować pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badań. Otrzymane wyniki potwierdziły, że mieszkaniec Lgoty Małej wsiadł za kierownicę swojego pojazdu będąc pod wpływem narkotyków.

W jego domu i pomieszczeniach gospodarczych śledczy znaleźli kolejne kilkadziesiąt kilogramów tytoniu i działkę dilerską marihuany.

Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na ponad 80 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami i nawet do 3 lat więzienia. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *