pochmurnie
-5°
-5°
poniedziałek
Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie
07 listopada 2018 r. | 10:55
0

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność i niepodległość. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, a także chcemy mocno ugruntować tradycję uroczystego świętowania tego historycznego faktu.

Wójt gminy Kruszyna, Jadwiga Zawadzka, zaprasza wszystkich mieszkańców naszej małej ojczyzny na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2018 r. w kościele p.w. Św. Macieja Apostoła w Kruszynie.

Uroczystość upamiętniona zostanie mszą świętą w intencji Ojczyzny, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz występem zespołu Ale!Babki, w wykonaniu którego usłyszymy znane pieśni patriotyczne. Początek uroczystości godzina 11:00. /UG Kruszyna/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *