zachmurzenie duże
-2°
-2°
piątek
Ogólnopolski Strajk Nauczycieli we wszystkich szkołach w gminie Kruszyna
25 marca 2019 r. | 12:49
4

Nauczyciele ze wszystkich szkół na terenie gminy Kruszyna zapowiadają udział w Ogólnopolskim Strajku Nauczycieli, który ma odbyć się 8 kwietnia 2019 roku. Nauczyciele maja wiele postulatów do rządu, ale najważniejszy dotyczy podwyżki wynagrodzenia.

Przygotujcie się na pozostawienie dzieci i młodzieży w domach.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Ogólnopolski Strajk Nauczycieli we wszystkich szkołach w gminie Kruszyna”

 1. Fakt o nauczycielach pisze:

  Dobry wieczór,
  Jak najbardziej jestem za tym aby nauczyciele mieli podwyżki. Niestety jednak patrząc na zaangażowanie większości nauczycieli stwierdzić mogę, że jednak do tej podwyżki powinny zajść stanowcze zmiany. Nauczyciel powinien spędzać 8 godzin dziennie w miejscu swojej pracy. Nie byłoby wymówek że klasówki nie są sprawdzone, że musi sprawdzać je w weekendy, że musi brać pracę do domu – gdyż zrobiłby to w ciągu 8 godzinowej pracy dziennej. W wyniku tego miałby więcej czasu dla ucznia – który nie musiałby przychodzic na korepetycje po lekcjach i słono za nie płacić, gdyż nauczyciel świadczyłby to nieodpłatnie w ramach pozostałych godzin pozalekcyjnych (może przełożyłoby się na lepszą zdawalnosc %-ową matematyki na maturze). Ponadto zwiększyłaby się ilość etatów dla młodych nauczycieli, gdyż starsi stażem pracują czasami na półtorej etatu odbierając tym samym pracę młodym pedagogom. Zapewne znajdą się tacy, którzy powiedza że wykonują 40 godzin pracy tygodniowo w zawodzie nauczyciela i brawa im za to, ale dobrze wiem, że są to nieliczne jednostki, które kierują się pasją i powołaniem. Wiem, że niektórzy nauczyciele aby mieć etat uczą po kilku szkołach, gdyż mało jest godzin i czasami są niskie zarobki, jednak jeżeli przyjrzymy się innym zawodom jak policjant, lekarz, strażak, którzy wykonują swoją ciężką pracę narażając własne życie to dojdziemy do wniosku że nauczyciel z 13 pensją, dodatkami i innymi gratyfikacjami nie ma najgorzej.

  19
  14
 2. Ja pisze:

  Taka prawda czasu nie maja to dziecia do domu prace zadaja za robote niech sie wezma a kasa bedzie leprza (Lenie) . Odwali temat z ksiazki a reszta martwia sie rodzice do roboty brac sie jak taki zawod wybraly.

 3. Xd pisze:

  Prawda i fakt o nauczycielach za robote brac sie bo kilkoro dzieci w klasie a one rady nie moga dac. Kase i do domu to im pasuje brak slow ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *