zachmurzenie duże
-2°
-2°
piątek
fot. UG Kruszyna
Petronela Leciak skończyła 100 lat!
25 października 2019 r. | 09:30
0

W miniony weekend stulecie swoich urodzin obchodziła Pani Petronela Leciak, mieszkanka Kruszyny.

W piątek 18 października  Jubilatkę z listem gratulacyjnym od Prezes KRUS  oraz bukietami kwiatów odwiedzili dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS Piotr Dobosz oraz wójt gminy Kruszyna, Jadwiga Zawadzka.

Pani Petronela przywitała gości z uśmiechem i w doskonałej formie. Jubilatka uwielbia kwiaty. Całe życie pracowała na gospodarstwie rolnym, sadzenie i pielęgnowanie kwiatów było jej sposobem na odpoczynek, czymś w rodzaju hobby, a niekiedy źródłem dodatkowego zarobku. Ulubione to niezapominajki, krokusy i róże.

Gospodarstwo miało 12 mórg czyli 6 hektarów.

Pani Petronela Leciak  wychowała troje dzieci. Doczekała się 12 wnuków, 13 prawnuków i –  jak na razie  – 3 praprawnuków.

200 lat dla Jubilatki! /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *