zachmurzenie małe
17°
17°
sobota
Podsumowanie akcji Znicz 2018
06 listopada 2018 r. | 12:28
0

Od 31 października od godziny 6.00 do 5 listopada do godziny 6.00 w poniedziałek trwała policyjna akcja "ZNICZ 2018", w której uczestniczyli policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na częstochowskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

W tym roku akcja "Znicz 2018" trwała od 6.00 w środę 31 października do 6.00 w poniedziałek 5 listopada. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy 103 kolizje. Jest to spadek, jeśli porównać tę liczbę z danymi z roku ubiegłego, kiedy kolizji było 138. W 2017 roku doszło też do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.

W tym roku spadła także liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Mundurowi przeprowadzili przeszło 1 tys. kontroli stanu trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, a w 2017 roku aż 8.

Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *