zachmurzenie duże
-2°
-2°
piątek
UG Kruszyna
Podsumowanie WOŚP w gminie Kruszyna
02 lutego 2022 r. | 11:42
0

XXX jubileuszowy finał zbiórki WOŚP już za nami. Będziemy pamiętać go długo ze względu na ekstremalne warunki atmosferyczne i pandemiczne. W związku z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem podjęliśmy decyzję, że tegoroczny Finał zorganizujemy na wolnej przestrzeni. Atrakcją, miedzy innymi  miało być ognisko z pieczeniem kiełbasek sponsorowane przez strażaków. Nie przewidzieliśmy jednak, że nasze  plany pokrzyżuje pogoda. Wiatr wiał z dużą siłą powodując odczucie zimna, do tego padał deszcz ze śniegiem. Impreza plenerowa została unicestwiona.

Przenieśliśmy się do holu budynku Szkoły Podstawowej w Kruszynie. Liczba uczestników spotkania niestety znacznie odbiegała od naszych oczekiwań. Mimo wszystkich przeszkód jednak graliśmy z najpiękniejsza orkiestrą świata – orkiestrą naszych serc. Tym razem na okulistykę dziecięcą zebraliśmy:

12 657 zł 16 gr

A teraz krótko, jak graliśmy. Dziesięciu wolontariuszy, uczniów naszych szkół od wczesnych godzin rannych kwestowało na ulicach poszczególnych miejscowości. Prowadziliśmy licytację internetową gadżetów przesłanych przez Fundacje WOŚP a także przedmiotów od mieszkańców. Wśród nich piłka i kalendarz od KS PŁOMIEŃ w Lgocie Małej, miody od KS OLEŃKA z Kruszyny i z pasieki Adama Broniszewskiego, koszulka klubu RAKÓW Częstochowa z autografami piłkarzy, voucher na trzy godziny usługi koparko-ładowarką.

Szkoła w Jackowie zorganizowała loterię fantową. Udało im się zgromadzić 120 fantów i wszystkie sprzedać przy stosunkowo niewielkiej ilości uczestników imprezy. Nagrody główne były trzy: dwa bony o wartości 100 zł. na zakupy w sklepie Ilony Barańskiej oraz voucher na rybkę lub spływ kajakowy latem od smażalni Keja w Łęgu

Bardzo ambitnie zadebiutowały panie z KGW WIDZOWIANKI. Koło powstało w październiku ubiegłego roku i działa aktywnie. Na niedzielne popołudnie panie przygotowały przeróżne ciasta, ciastka i ciasteczka oraz kawę i herbatę. Stołu ze słodkościami dumnie pilnowała olbrzymia, pięknie wykonana kukła kobiety w białej kreacji. To podobno WIDZOWIANKA.

Tradycyjnie, każdego roku  od 10 lat imprezy finałowe WOŚP uświetniają Ale!Babki i orkiestra dęta z Kruszyny. Nie inaczej było także i w tym roku. Niezastąpione i wciąż tryskające nowymi pomysłami Ale!Babki wykonały kilka piosenek w tym jedną a capella. Brawo. Dostojne marsze mogliśmy usłyszeć w wykonaniu orkiestry dętej z Kruszyny pod kierownictwem przesympatycznego Dariusz Pikor. I co najważniejsze sygnał WOŚP po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć na żywo w wykonaniu naszych orkiestrantów.

Impreza zakończyła się symbolicznym światełkiem do nieba, które dawały zimne ognie odpalone przed budynkiem szkoły przez wszystkich uczestników. Żebyśmy byli także słyszalni druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych uruchomili sygnał alarmowy w pojazdach bojowych.

Bardzo licznie uczestniczący w imprezie druhowie cały czas czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Ponadto przygotowali olbrzymi gar pysznej grochówki, którą częstowali bez jakiegokolwiek limitu. Na NICH zawsze można liczyć i za to wielkie dzięki.

Pisząc o  wypracowanych tradycjach Finałów WOŚP wspomnieć należy o  organizacji pod hasłem Świetlica w Teklinowie. Pani Sołtys każdego roku wspomaga zbiórkę określona kwotą. XXX Finał także został zasilony datkiem od Teklinowa.

Dostojności każdej imprezie finałowej dodaje obecność gospodarza gminy. Wspólnie z nami w niedzielę 30.01.2022 r bawiła się  Wójt Gminy Kruszyna Pani Jadwiga Zawadzka. Dziękujemy za wsparcie i akceptację działań.  Słowa podziękowania kierujemy także do Przewodniczącego Rady Gminy Pana Józefa Wąsikiewicza oraz przybyłych na XXX Finał radnych.

Na koniec relacji Sztab 2260 w Kruszynie serdecznie dziękuje wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację zbiórki pieniędzy w ramach działania Fundacji WOŚP.

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy i ich opiekunów, nauczycieli, strażaków, pracowników Urzędu Gminy, sponsorów i darczyńców. Wszystkim, którzy mimo chłodu i deszczu przybyli na nasze zaproszenie na imprezę finałową. Oprócz zbiórki pieniędzy naszym celem było wyzwolenie wśród uczestników  radości i uśmiechu.

W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Kruszyna składamy deklarację, że będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Sztab WOŚP KruszynaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *