zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
fot. Kmicic Kruszyna
Rusza pilotażowy program modernizacji kompleksów sportowych “Moje Boisko – Orlik 2012”!
02 maja 2022 r. | 11:13
0

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił pilotażową edycję Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”. Jego celem jest poprawa stanu technicznego ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Środki przeznaczone na realizację pierwszej edycji programu to 30 milionów złotych!

- Obiekty powstałe w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012” mają już średnio 10 lat. Widzimy konieczność ich modernizacji i przywrócenia do stanu pełnej funkcjonalności tak, aby nadal mogły w pełni służyć lokalnym społecznościom. Celem nowego Programu modernizacji Orlików, na który w 2022 roku przeznaczamy 30 mln zł, jest poprawa stanu technicznego istniejących obiektów - powiedział minister Bortniczuk podczas wizyty w Otmuchowie.

Dofinansowaniem w ramach programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące remontu, przebudowy lub rozbudowy istniejącego obiektu sportowego, w tym w szczególności:
- naprawa/wymiana nawierzchni boisk sportowych,
- modernizacja oświetlenia,
- modernizacja ogrodzenia wraz z piłkochwytami,
- modernizacja istniejącego zaplecza szatniowo-sanitarnego (w przypadku braku przy istniejących kompleksach sportowych istotnego elementu funkcjonalnego, jakim jest - zaplecze sanitarno-szatniowe lub gdy istniejące zaplecze nie spełnia określonych wymagań bądź gdy nadaje się jedynie do rozbiórki, możliwa jest również budowa zaplecza).

Budżet na realizację tegorocznej odsłony programu to 30 mln zł.

Nabór wniosków do pilotażowej edycji Programu odbywać się będzie w dniach 9-31 maja 2022 r.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *