zachmurzenie duże
wtorek
Strażacy przegrali walkę o budynek OSP Kruszyna
10 czerwca 2019 r. | 09:58
57

Wójt Jadwiga Zawadzka nie odpuściła druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie. Właśnie została powołana komisja przetargowa do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych obejmujących zadanie p.n. "Remont pomieszczeń dla potrzeb Klubu " Senior +" w budynku OSP Kruszyna".

Co to oznacza? Oznacza to, że strażacy właśnie przegrali walkę o budynek OSP.

PAWEŁ GĄSIORSKI57 odpowiedzi na “Strażacy przegrali walkę o budynek OSP Kruszyna”

 1. Wyborca pisze:

  GDZIE MOŻNA PODPISAĆ SIĘ W LISTACH POD REFERENDUM?

  14
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Oj tak jakas kontrol by sie przydala teraz podobno okradla ludzi z Widzowka robiona byla tam droga od Widzowa do Widzowka zostal polozony nowy asfalt porobione przepusty i mialy byc zrobione wjazdy przy posesjach a zrobiny jest wjazd tylko na jedna posesje a reszte kostki i materialu pani wojt zabrala do Widzowa aby zrobic parking kolo kosciola .Jak by jej glupota umiala latac to bylaby najwyzej brak slow jak mozna tak ludzi traktowac ludzi ktirzy jej zaufali i na nia glosiwali brak slow

   4
   1
 2. Janko pisze:

  Rozumiem, że po rozwiązaniu jednostki nowe auto z dotacji będzie dla innej jednostki z naszej gminy? Kogo kupujecie? Może Boguslawice? Oni teraz dużo do wypadków będą jeździć na nowej autostradzie.

  2
  3
 3. Grzegorz Frymus pisze:

  Zapomnij….

  8
  1
  • Grzegorz Frymus pisze:

   A może warto by było najpierw Panie “redaktorze” zapoznać się z sytuacją a później pisać konkrety a nie bzdury?? Jak już to drugi przetarg pierwszy został unieważniony bo za wysokie ceny (i z drugim może być podobnie) a po drugie Ochotnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i wcale nie zamierzamy się poddać.

   14
   2
   • Mariusz pisze:

    OSP Błeszno trzyma kciuki za Was ?

    11
    2
   • JestemsobieTomek pisze:

    A drugi przetarg dlaczego- bo Szymbud nie startował w pierwszym … Mam przeczucie że nie długo wejdą do gminy odpowiednie służby i prześwietlą działalność pani Wójt

    10
    3
    • Grzegorz Frymus pisze:

     JestemSobieTomek trafiłeś chyba w samo sedno przecież rodzina musi zarobić?

     8
     3
     • ... pisze:

      Licze że odpowiednie służby powinny się wziąć ale za OSP kruszyna jest kilka spraw np czy rozliczali się z wynajmu sali do odpowiednich służb .Kto odpowiada za osoby nie letnie jeżdżące do akcji i kto odpowie za nich jak im się coś stanie ? A strażacy burzą się wielce bo przecież odejdzie im źródło dochodu z wynajmu terenu pod sklep

      10
      8
     • Grzegorz Frymus pisze:

      Ojjj czyżby piesek wójtowej się oburzył??? Oczywiście anonim???. Waruj!!! ??? Dobry burek ?

      10
      6
     • ... pisze:

      I co standardowo nie umiesz odpowiedzieć ? Co boisz się konsekwencji ?

      5
      6
     • Grzegorz Frymus pisze:

      Po prostu nie rozmawiam z anonimami… Burek do budy bo łańcuch skrócę???

      12
      5
     • Patryk pisze:

      Grzesiu nie ma co, przecież wiadomo który to TOWARZYSZ pisze….

      14
      4
     • Dobry pisze:

      Jak to bywa z anonimami strach dupę ściska. Jak mały kundelek siatkę by zjadł, ale otwórz furtkę to ogon podkulą i wieje. Tylko ten anonim już coraz mniej anonimowy???. Chłopaki brać go

      8
      2
     • cwaniaczek pisze:

      uważam, iż odpowiednie służby powinny wziąć się za OSP, bo na pewno coś za uszami maja.tam gdzie ludzie, tam i wałki…:)

      4
      3
 4. Marcelina pisze:

  Pani Zawadzka wstydu babo nie masz,klub seniora ważniejszy niż remiza strażacka?jak taki potrzebny to niech pani w swoim domu pokój udostępni dla dziadków,a od remizy WARA!!!mam nadzieje że w przyszlych wyborach mieszkancy gminy wystawią pani bilet w kosmos,wypadki co chwila,anomalia pogodowe,pożary,a wielka dama straży budynek zabiera,co to za czlowiek musi być żeby walczyć ze straża,HAŃBA na dwa województwa

  20
  4
 5. Anonimy pisze:

  Straż pożarna dysponuje kruszynie wszędzie, żeby pokazać jacy są potrzebni, pomijają inne jednostki. Jak tak dalej pojdzie to i inni zwiną swoje OSP bo wszędzie kruszyna będzie jeździć

  1
  5
  • Dobry pisze:

   Znawca tematu widzę. Jak alarmują i nie wyjeżdżają to po co wzywać. Weekendy i to jeszcze nie wszystkie. Więc nie wydórniaj się anonimie i poznaj fakty. Czasami kontroli nie można przeprowadzić bo echo w jednostkach. Nie dajcie się chłopaki

   5
   1
  • Grzegorz Frymus pisze:

   Człowieku o czym ty wogole piszesz napiej zapoznaj się z procedura jaka obowiązuje i co znaczy system KSRG… Przeciez to nie my decydujemy o tym kto gdzie i kiedy jedzie tylko stanowisko kierowania… Ludzie piszą takie brednie nie mając o tym zielonego pojęcia…

 6. zeniu pisze:

  pani wójt seniorów wynajmie do gaszenia pożarów a ona sama na kijkach będzie biegać za nimi i ich popędzać

  7
  2
  • Hugo pisze:

   Trzeba było na Jadzie głosować to wam teraz daje po d…. Niech do KS na plebanię idzie i tam senioritki zbiera do rozanca

   3
   2
 7. Dobry pisze:

  Seniorzy będą bronić kruszyny jak tacy prężni

  5
  1
 8. Hugo pisze:

  Wstyd wstyd nowy samochód już obiecała na Widzów dac. W kolejnych wyborach nie będzie startować bo za stara już jest i dla tego szykuje sobie posadkę w domu seniora. Na 100% będzie tam dr. Jak masz babo taka potrzebę to się z KS dogadają on ma wille taka i ciężko mu ją utrzymać to się podzielicie

  6
  4
 9. Hugo pisze:

  A tak w ogóle to nie lepiej pomyśleć o jakimś Domu Kultury z którego mogli by oprócz starców korzystać dzieci,młodzież, dorośli. Każda gmina a dookoła ma taki budynek w którym coś się dzieje a u nas nic. Głupiego festynu na dzień dziecka czy Mikołajek nie ma kto zorganizować.wstyd mi że w takiej gminie mieszkam

  6
  1
 10. Olaka pisze:

  Jest program, więc pieniądze trzeba z Państwa brać. Jak najbardziej warto z tego projektu skorzystać i dać to pod użytkowanie seniorom a później po 5 latach przekształcić w sale dostępna dla wszystkich. Szkoda, że nie jest to w Lgocie małej – remiza byłaby odremontowana – a tak to tylko stoi i niszczeje. W Kruszynie było to zagospodarowane, więc po co niszczyc coś jak funkcjonuje. Tu wchodzi po prostu polityka oraz własne interesy. Ciekawe która firma wygra przetarg ;p

 11. Rafał pisze:

  Pani wójt chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie przegrywa następne wybory na wójta. OSP Olsztyn całym sercem za Wami. Nie odpuszczajcie!!!

  9
  2
 12. Jul pisze:

  Ale chcą tylko tą łachmarnie zlikwidować i tam zrobic ten Klub Seniora czy się mylę? Tak sie przynajmniej wypowiadała.

  3
  3
  • Grzegorz Frymus pisze:

   Niestety ale mylisz się…

   2
   2
   • Jul pisze:

    To co chce zagarnąć? Chyba nie całą remizę.Każdy narzeka,wyzywa ale jakoś żadnych konkretów nikt nie podaje dlatego robi się młyn.

    2
    1
    • Grzegorz Frymus pisze:

     Niestety ale projekt nowej umowy wygląda w ten sposób iż salka orkiestry salka klubu sportowego pomieszczenie hurtowni i telekomunikacji wszystko to ma być już gminy nam zostaje sala ale bez pozwolenia na wynajęcie kuchni i nasza salka… I oczywiście z zapowiedzią że jeśli gmina uzna że ma lepszy pomysł na zagospodarowanie reszty to sięgnie po całość… Czyli to jest otwarcie powiedziane że i tak po to sięgnie i tak…

     9
     1
    • Dobry pisze:

     Ona ma plan na gminny dom kultury. Osobno garaże osobno sala gdzie tak dobrze będzie mieć. A o kanalizacji cisza . Odbiór na lewo nie działa, tylko sołtysowi z kruszyny zależy żeby wszystko grało. Żaden radny nawet nie spytał czy działa czy nie działa. Chłopak ich pilnuje na każdym kroku.

    • Dobry pisze:

     Właśnie jest pomysł na gminny dom kultury. Straż się dla niej nie liczy. Puki wszyscy tańczą jak Jadwiga zagra jest ok, jeśli nie to się dzieje tak jak z OSP Kruszyna. Taką prawda. Wszyscy łeb w piasek i się nie wychylać. Taką reszta obrała strategię.

     • Hugo pisze:

      Jaki plan na dom kultury. Jadzka taka kulturalna że tylko o domu starców myśli a młody niech pod sklepem piwo pije i tyle

 13. Jul pisze:

  Przecież też jest człowiekiem,Czyli straż nadal bedzie funkcjonować tylko z ograniczonymi pomieszczeniami. A tak poza tym to co tam macie za pomieszczenie telekomunikacji?Co tam jest ?

  3
  2
 14. Grzegorz Frymus pisze:

  To właśnie może być początek końca naszej OSP. Jak zabiera się obiekt w który każdy z nas włożył wiele swojego prywatnego czasu, pracy, i serca to odechciewa się takiej działalności ale oczywiście Zawadzka ma to gdzieś z resztą jak wszystkich ma gdzieś tu liczą się prywatne interesy i dorobienie do i tak wysokiej emerytury… Co do telekomunikacji to to pomieszczenie od zawsze było gminy i do tego nic nie mamy nigdy nas ono nie interesowało…

  5
  1
 15. czytelnik pisze:

  Trochę szacunku dla innych ludzi proszę – mam na myśli klientów “łachmaniarni”

 16. Kowalska pisze:

  Ciekawe tylko, czemu są to jednostki spoza gminy. Jakoś wśród gminnych tego wsparcia nie widać…

  3
  1
  • Kowalska pisze:

   Sorki, to komentarz do słów Dobrego, kilka postów wyżej

  • Grzegorz Frymus pisze:

   Przecież wiadomo dlaczego…

  • Dobry pisze:

   Zastraszenie i szantaż od dłuższego czasu dobrze działają. Pieski wujtowej i tyle. Anonimy pisać to każdy potrafi ale ujawnić się to już hożej. Pani wójt nie pozwoliła.

   5
   2
  • Dobry pisze:

   Łapówki wójtowej i zastraszanie. Może i wam nie potrzebne ale ja wam dam.Jak widać działa. Przekręty dobre poszły to teraz nie wolno się wyłamywać.Ciekawe co zrobią jak do innej jednostki po coś łapy wyciągnie. Chłopaki mówili , że dadzą sobie z nią rade. Ciekawe. Prokurator duże ma możliwości??. Nara

   4
   2
 17. ten zły pisze:

  Dlaczego? Bo znają biznes robiony na tych salach i nie chcą maczać w tym palców?

  3
  2
  • Grzegorz Frymus pisze:

   Biznes??? A sala klatka schodowa i cała reszta sama się zrobiła??? A wkład do zakupu auta to skąd??? Przecież Pani Wójt sama powiedziała że nie dołoży złotówki do auta…

   4
   1
  • Dobry pisze:

   Przyjdź spytaj i oceń dopiero krytykuj. Ciekawe co tobie obiecała albo już dała?

   6
   2
  • Dobry pisze:

   W gminie kruszyna czy masz 140 wyjazdów czy 4 to dla wujtowej jeden wół. Jedni stroje mają super dbają( wyjazdów 4 ) inni wyglądają jak łachmany (140 wyjazdów). Nie dbają o siebie. A może stroje się niszczą pani wójt. Głową trzeba ruszyć , to nie boli

   8
   1
  • Dobry pisze:

   Biznes kolego jest wtedy gdy czerpiesz korzyści a OSP to społeczna instytucja, gdy prubują zdobyć środki na funkcjonowanie jednostki to świadczy tylko o dobrym gospodarzu. Ile kosztów mniej dla gminy. Łapę wyciągać po gotowe każdy by chciał. Ty też coś chcesz?

   6
   2
 18. czytelnik pisze:

  A radni kruszyńscy to w końcu po której są stronie?

 19. Obserwator pisze:

  I jak tam??? jak się zakończył temat remizy??? bo coś tu ucichło??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *