pochmurnie
-5°
-5°
poniedziałek
MWM Brzesko
Szykuje się kolejna podwyżka za odbiór odpadów
20 listopada 2020 r. | 12:12
3

Gmina Kruszyna ogłosiła przetarg na "Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Kruszyna". Szykuje się jeszcze większa podwyżką, gdyż gmina chce utrzymać status najdroższych śmieci w powiecie częstochowskim.

Obecnie za śmieci płacicie 27 zł za odpady segregowane i 54 zł za śmieci niesegregowane. Po przetargu zapłacicie pewnie jeszcze więcej.

Otwarcie ofert dziś, a rozstrzygnięcie w najbliższych dniach.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Szykuje się kolejna podwyżka za odbiór odpadów”

 1. Mimi pisze:

  Dziwne jest to że w innych gminach przetarg jest na min 1 rok a zazwyczaj na 2 lata u nas w gminie przetargi co pół roku a co za tym idzie podwyżka.

  4
  2
 2. peacemeaker . pisze:

  U mnie w robocie każda firma ma swój pojemnik na śmieci i płaci tylko i wyłącznie za odbiór swoich śmieci – swojego pojemnika . Za śmieci leżące obok tak jak za cały pojemnik . Ten kto w ciągu miesiąca napełni 4 pojemniki płaci 4 x więcej od tego który ma jeden lub w ogóle nie ma – wtedy płaci za jeden / np urlop lub zamknięcie firmy / . W gminie płacimy za osobę nawet jeżeli ta nie przebywa w domu / . od kilku miesięcy mam elektrośmieci i nie mam gdzie i komu ich oddać . Terminy odbioru są tajne . Powinny wiesieć na tablicach i być stałe . Lipna gmina drogie śmieci

 3. obserwator pisze:

  z tego co wiem to takie odpady (elektrośmieci) można oddać do punktu na oczyszczalni ścieków w Widzowie… odbiór objazdowy jest raz w roku organizowany… płaczesz na forum a możesz przedzwonić do gminy i zapytać co i jak i z pewnością dostaniesz odpowiedź…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *