zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
UG Kruszyna
“Umiem pływać” w gminie Kruszyna
09 czerwca 2023 r. | 11:50
0

Gmina Kruszyna od kilku lat realizuje program UMIEM PŁYWAĆ, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu. Celem projektu jest nauka pływania uczniów w określonej grupie wiekowej. Zajęcia zawsze prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W bieżącym roku dzieci klas II szkół prowadzonych przez Gminę Kruszyna uczyły się pływać na pływalni krytej SIENKIEWICZ w Częstochowie. Również w tym roku program UMIEM PŁYWAĆ był realizowany. Szkoły zgłosiły w sumie 35 uczniów. Dwugodzinne zajęcia odbywały się w każdy poniedziałek. Opiekę pedagogiczną nad grupą amatorów pływania sprawowali nauczycie z poszczególnych szkół. Uczniowie musieli się nauczyć pływać w ciągu 20 godzin zajęć. Cel został osiągnięty.

Ostatnie zajęcia nauki pływania odbyły się 5 czerwca 2023 r. Młodym pływakom medale wręczyła Wójt Gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka, która była inicjatorką przedsięwzięcia. Dyplomy natomiast wręczyli nauczyciele – opiekunowie.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom kursu wytrwałości, życzymy dalszego doskonalenia nabytej umiejętności, zdrowia i sprawności fizycznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu nauki pływania. Umiejętność pływania jest nieodzownym elementem naszego życia. Przydaje się na wakacyjnych wyjazdach, pozwala uprawiać sporty wodne, ale również regenerować zdrowie psychiczne, korygować różnego rodzaju niedomagania zdrowotne.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja programu, w przyszłym roku spotka się z równie dużym zainteresowaniem. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *