zachmurzenie duże
-8°
-8°
poniedziałek
fot. Śląskie
Umowa na dofinansowanie doposażenia placu zabaw w Bogusławicach podpisana!
29 lipca 2019 r. | 09:56
5

1,18 mln zł trafi do 22 gmin z powiatów częstochowskiego i kłobuckiego ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. W uroczystym podpisaniu umów z gminami z powiatów częstochowskiego i kłobuckiego, które odbywało się w starostwie powiatowym w Częstochowie, uczestniczyła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

„Bardzo nas cieszy zainteresowanie konkursem. Chcemy te środki kierować bezpośrednio do ludzi, bo to sołtysi najlepiej wiedzą, czego potrzebują mieszkańcy. Dużym zainteresowaniem w skali regionu cieszą się wnioski związane z aktywnością: place zabaw, siłownie, ale również chodniki, miejsca postojowe, czy zakupy strojów dla zespołów ludowych. To są środki służące mieszkańcom i to oni decydują, na co je przeznaczyć” – podkreślała Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Gmina otrzymała pieniądze na następujące inwestycje:
- Doposażenie placu zabaw w sołectwie Bogusławice - 25 000 zł (łączny koszy to 39 050,29 zł),
- Doposażenie Orkiestry Dętej w Kruszynie w niezbędny sprzęt muzyczny - 35 000 zł (łączny koszt to 44 000 zł).

Łączna kwota przeznaczona dla sołectw z obu powiatów to 1,18 mln zł. Łącznie zawarto 68 umów na realizację zadań w 22 gminach.

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4,5 mln zł.

W ramach przeprowadzonego naboru udział w konkursie wzięły 104 gminy (z 17 powiatów). Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 338 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na łączną kwotę 10,8 mln zł. Sejmik Województwa Śląskiego udzielił 238 zadaniom pomoc finansową w formie dotacji celowych w łącznej kwocie 4,5 mln zł na realizację zadań wybranych w ramach konkursu. Pomoc została udzielona 84 gminom województwa śląskiego.

O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej dla gminy wynosił 60 tys. zł. Do konkursu nie mogły być zgłaszane zadania, których realizacja była współfinansowana ze środków zewnętrznych (np. funduszy UE, krajowych itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogły być łączone w celu realizacji przedsięwzięć. /Śląskie/5 odpowiedzi na “Umowa na dofinansowanie doposażenia placu zabaw w Bogusławicach podpisana!”

 1. Kolega pisze:

  I co z tego jak co za taką kwotę .oznacza zrobić. Nic. Nawet trawy nie ma kto skosić. A nie lepiej pozyskać większą kwotę i zrobić jeden a porządny plac zabaw tylko nie w widzowie a w Kruszynie coś na wzór placu z Klomnic.

  2
  2
 2. ANA pisze:

  Te place zabaw są wszędzie tylko jakoś zawsze puste.Dzieci mają dzisiaj lepszy plac zabaw na podwórku niż tam w tych skupiskach zarazków,butelek,petów i psich kup.Szkoda na to pieniędzy

 3. Kolega pisze:

  Jak by był jeden na gminę a porządny to i by dzieci były. W klomnicach zawsze pełno dzieci a u nas strach pościć dziecko bo dziadostwo i tyle. Córka koleżanki nogę potrzaskała bo plac zabaw niekonserwowany i nie naprawiany. Zresztą kto teraz robi plac zabaw drewniany. Teraz robi się z plastiku i oszczędza na konserwacji

  1
  4
 4. Mieszkaniec pisze:

  Co s tego że podpisane i na papierze są pieniądze. Wójtowa już firmę rodzinna weźmie do zrobienia placu i się okaże że wielkie g będzie zrobione bo firma droga

 5. Dzieci pisze:

  Pieniążki przyszły i cisza nikt nic nie robi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *