zachmurzenie małe
11°
11°
piątek
Wójt wypowiedziała umowę OSP Kruszyna. Kto chce zniszczenia jednostki z 1912 roku?
22 grudnia 2018 r. | 11:03
173

Wójt Jadwiga Zawadzka wypowiedziała Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie umowę na użyczenia budynku OSP oraz przyległych mu garaży. Wypowiedzenie będzie miało skutek 1 lipca 2019 roku. W remizie ma powstać gminny klub seniora.

Funkcjonująca od 1912 roku jednostka OSP Kruszyna jest w dramatycznej sytuacji. Właścicielem remizy jest gmina, która nie widzi żadnej sensownej możliwości porozumienia. Na ten moment nikt nie jest w stanie pomóc OSP Kruszyna. Nie udało mi się skontaktować z Wójt Zawadzką, by poprosić ją o komentarz w tej sprawie.

OSP Kruszyna nie tak dawno świętowała 100-lecie istnienia. Jednostka jest zarejestrowana w Krajowym Systemie Ratownictwo-Gaśniczym. Ta niezwykle zasłużona jednostka OSP dla powiatu częstochowskiego, która rocznie wyjeżdża do ok. 130 zdarzeń, liczy obecnie 40 członków ochotników.

- Pani wójt chce dokładniej zabrać nam cała remizę pod Klub Seniora, którego formalnie nie ma. Zostawić nam sam garaż, ale my się nie chcemy na to zgodzić to. Wypowiedziała nam umowę użyczenia na wszystko. Nasza remiza jest cała zagospodarowana. W remizie jest salka orkiestry dętej, siedziba klubu Kmicic Kruszyna, wynajęty jest lokal na działalność handlową i wynajęta jest kuchnia - powiedział mi jeden ze strażaków. Dlaczego siedziba klubu ma być w tej remizie? Tego nie wiem, ale są jednostki, które chcą pomóc Kruszynie. - Inne jednostki np. Lgota Mała chce oddać salę pani wójt, lecz ona się uparła na naszą. Byliśmy wczoraj u pani wójt zawrzeć jakieś porozumienie, ale bezskutecznie - zakończył zbulwersowany strażak.

Poniżej znajdziecie oświadczenie OSP Kruszyna.

Szanowni mieszkańcy Kruszyny,
Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszynie zawiadamia, iż dnia 19 grudnia 2018 została wypowiedziana umowa użyczenia budynku OSP oraz przyległych mu garaży przez Panią Wójt Jadwigę Zawadzką.
Od 1 lipca 2019 roku nasza Kruszyńska Ochotnicza Straż Pożarna, która od ponad stu lat służy oddaniem oraz pomocą nie tylko w momentach zagrożenia ale i w życiu codziennym zostanie pozbawiona zaplecza, które umożliwia normalne funkcjonowanie jednostki.
Obawiamy się, że doprowadzi to do rozwiązania jednostki.
Warunki zaproponowanie przez Wójta Gminy Kruszyna są dla nas nie do zaakceptowania.

OSP w Kruszynie liczy na Wasze wsparcie! Straż należy do mieszkańców.

Wasi Strażacy Ochotnicy.

Do sprawy na pewno wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI173 odpowiedzi na “Wójt wypowiedziała umowę OSP Kruszyna. Kto chce zniszczenia jednostki z 1912 roku?”

 1. anonim pisze:

  I trzeba było głosować na Zawadzka? teraz macie

  39
  9
 2. Anonim pisze:

  Zła królowa pokazuje swoje oblicze

  38
  6
 3. Anonim pisze:

  Tu nie chodzi o wybór wójta, i kto na kogo głosował, ale o szacunek do wyborców i mieszkańców Gminy, to co stało się tuż po wyborach i zaprzysiężeniu jest rzeczą bulwersującą…… Klub seniora? Drodzy Państwo, czy potrzebują oni tak ogromnego pomieszczenia by spotykać się na pogawędki??? Pamiętam jak wygladały te pomieszczenia dobrych pare lat temu….nie ma porównania….a to zasługa tylko i wyłącznie Strażaków, ich chęci, przedsiębiorczości i zaangażowania.

  29
  7
 4. Niktggg pisze:

  Już nie długo nie będzie gminy Kruszyna tylko powstanie nowa gmina Widzów. Zawadzka tylko tam ma kierunek i tam wszystkie pieniądze i inwestycje pcha. Przecież urząd gminy jest na tyle duży że tam można zrobić klub seniora, przecież już nie długo Zawadzka też dołączy to tego klubu. Lud ciemny głosował na tą kobite która ani wyglądu ani głowy nie ma do rządy. A gdzie jest rada gminy która też wiele może ale się boi. Dla czego w innych gminach radni coś robią dla swoich terenow z których pochodzą tylko u nas każdy ogon podkuli bo inaczej wyleci a jedna miesięcznie 1500 zł za darmo się bierze

  24
  8
 5. Niktggg pisze:

  Klub seniora może powstać na plebani przecież taka duża willa proboszczowi nie potrzebna

  41
  5
 6. annnnn pisze:

  Brawa również dla radnych gminy Kruszyna i Towarzysta Przyjaciół! Ciekawe kto tym przybłędom będzie domy gasił w razie pożaru albo pomagał przy biesiadach.. Żałosne

  31
  5
 7. mieszkaniec pisze:

  Powiedzcie mi ktoś mądrzejszy, jak to jest?? Wybraliśmy radnych, którzy powinni dbać o dobro mieszkańców,a Ci tak mi się wydaje powinni mieć wpływ na to co się dzieje w danych miejscowościach. Jeden Wójt sam nie stanowi o wszystkim…skoro tutaj zaszło jakieś nieorozumienie, to radni powinni jakoś interweniować, przecież to oni uchwalają budżet i decydują o sprawach ważnych dla naszej Gminy. Nie wiem ale istnienie Straży takiej jaką jest OSP Kruszyna powinno być priorytetem,bo z tego co jest każdemu wiadomo ,są to ludzie wyszkoleni nie tylko do gaszenia pożaru,ale również do ratowania życia ludzkiego w wypadkach na E1-trasie szybkiego ruchu. Jeśli taka jednostka ma się rozpaść to co dalej ??? która jednostka jest na tyle wyposażona i wyszkolona, żeby przejąć ich obowiązki??? A co dalej z Orkiestrą??? co ze sprzetem gdzie się z tym mają poniewierać… Oj źle sie dzieje,a nikt z radnych nie reaguje??? Co to ma być??? Rozbiór Kruszyny????

  25
  4
 8. Jak do tego doszło nie wiem pisze:

  Brawo, brawo dla radnych z Kruszyny. Tacy mili i przyjacielscy przed wyborami a po wyborach przeciwko lokalnemu spoleczenstwu. Brawo wykazaliscie się wielką klasa. Tak oszukać wyborców !!!! Straż Wam zawsze pomagała a Wy tak się odwdzieczacie. Żal!!!. Pobierane pieniądze z tytułu pełnienia funkcji radnego powinniście przekazać na cele harytatywne, bo z Waszej pracy wychodzi więcej złego niż dobrego !!! Sprzedawczyki !!!!
  Zamiast inwestować to się zabiera 🙁 Tragedia ;(
  Panią Wójt można zawsze odwołać w wyniku referendum na wniosek społeczeństwa.

  35
  4
 9. tajemniczy pisze:

  Z tego co mi się wydaje to taka decyzja to musi być zaakceptowana przez rade gminy i bez tego nic nie może wójtowa zrobić więc pretensje do radnych.A jeśli jednostka z kruszyny jest taka prężna to dlaczego jeżdżą tam same 15-latki do akcji którzy nawet nie mają przeszkolenia i wgl nie są pełnoletni a później jak komuś się coś stanie to problemy

  14
  15
 10. Nikt pisze:

  Powiedzcie mi co jest w Kruszynie. NIC. No może tylko straż która chcą zniszczyć. Nie ma szkoły porzadnej. Nauczyciele starej daty, a młodzi to porażka, poziom nauczania bliski zero. Uczniowie co zdolniejsi i z możliwościami uciekają od Was. Przychodnia na czele z Dr Sitkiem kolejna porażka. Mało kto już się leczy w tej pozal się Boże przychodni. Pielęgniarek 7 a nie ma kto krwi pobrać. Kolejna instytucja jest gmina , chcąc coś załatwić trzeba samemu postudiowac paragrafy i przepisy bo urzędnicy nic nie wiedzą i prubuja kity cisnąć. Kolejna instytucja jest Parafia na której nic się nie dzieje, a ks proboszcza zastać graniczy z cudem, sąsiednie parafie tetnia życiem a u nas dom parafialny i kościół pozamykany. Nawet głupiego Goku. nie ma. Dziwię się że jeszcze coś takiego jak gmina Kruszyna jest, za niedługo połączą nas z mykanowem albo klomnicami

  31
  3
  • wikłowianin pisze:

   A co jest w Widzowie? NIC! Biedny, ciasny kościółek, mała szkoła. Przychodnia w Widzowie chyba nawet już nie przyjmuje.

   P.S Niedługo to zmienią nazwę gminy z “Kruszyna” na “Widzów” 😉 Pozdrawiam.

 11. Nikt pisze:

  Jaki wojt, jacy radni takie rządy,ale imprezy za to będą bo radni je lubią 🙂 ci co głosowali na radnych i na wójta niech robią referendum i odwołują wójta i radnych, bo to oni się do tego przyczynili i trzeba im ‘podziekowac’.

  22
  7
 12. Wyborca pisze:

  Zawsze możemy odwołać tego babsztyla w referendum!

  24
  5
 13. Anonim pisze:

  Co za ciemnogród. Ludzie obudźmy się i zróbmy krok w dobrą stronę. To co robi ta kobieta razem ze swoimi cudownymi radnymi jest żenujące i okropne nie wiem jak można mieć chęć zniszczenia takiej jednostki jak OSP Kruszyna zawsze są zwarci i gotowi, zawsze ratują nam życie a przede wszystkim zawsze chętnie pomagają super radnym np. W biesiadach. Ale proszę no przecież oni wszyscy są tak wspaniali że ładnie się odpłacą. Jestem tylko ciekawa co zrobią jak ich dom będzie płonął z nimi w środku lub kiedy drogi do ich pracy będą zatorowane połamanymi drzewami a no cóż osp kruszyny już nie będzie w gotowości ;)))

  22
  4
 14. John pisze:

  Niech idą na kompromis i każdemu będzie się żyło dobrze. Jak strazaki coś chcą to wszyscy są kochani jak ktoś chce coś od nich to zaraz lament. Panie redaktor opisz Pan sytuacje co i jak a nie kurde ze zabrali to koniec straży. Dlaczego wypowiedzieli? Cała remiza pod dom seniora czy tylko jedno pomieszczenie? Orkiestra tez na bruk? Klub na bruk? Konkrety i dyskusja będzień wygladala inaczej.

  15
  12
 15. Ktos pisze:

  A kto na P. Zawadzka głosował 5 lat temu. Chyba Osp Kruszyna mocno ja wtedy popierala. Bo dzięki ich głosom Joanna w kruszynie przegrała. Zrobiła im garaz, górę remizy wyremontowala. Teraz pasowałoby dać coś od siebie Panowie. Taka Polityka. Jednostki to chyba nikt likwidować nie chce.

  15
  12
  • Anonim pisze:

   Skoro była umowa użyczenia to raczej Gmina nie czyniła nakładów na te budynki…hmm

   • Ktos pisze:

    Poczytaj głos gminy. Tam wszystko pisze. Kto ile i kiedy dostal.

    4
    1
    • An pisze:

     Skąd dokładnie pochodziły środki na ten cel? Strice z budżetu Gminy? Czy z środków zewnętrznych? (Nic nie sugeruję tym pytaniem, czysto ciekawskie pytanie). Nie wiem z środków wslasnych Gminy, dotacji, srodków z UE?

     2
     1
 16. Kruszyniok pisze:

  A jakie warunki zaproponowała Wójtowa? Piszcie ze są nie do zaakceptowania. Co proponowała? Niech ktoś z OSP zapoda temat.

  7
  5
  • XD pisze:

   Właśnie o to chodzi że nic nie zaproponowała. Nikt też nie pisze że gmina będzie musiała zatrudnić kogoś do prowadzenia tego klubu. Seniorzy którzy będą chcieli brać udział w zajęciach będą musieli posiadać zgodę od lekarza o zdolności do wysiłku. Koszty badań pokryją seniorzy oczywiście, gmina ma obowiązek zapewnić transport osobom nie mającym jak się to tego klubu dostać, znowu dodatkowe koszty.

 17. 420moc pisze:

  Zawadzki nigdy nic nie zrobiła, ona by chciała tylko pomocy przy biesiadach i robić imprezy

  8
  3
 18. Xxx pisze:

  No tego nikt nie napiszę tylko od razu oczernia wojtowa. Od razu krytyka i robienie wojny. Decyzja jest podjęta przez radnych którzy zostali przez mieszkańców wybrani w wyniku wolnych wyborów.

  11
  9
  • mieszkaniec pisze:

   No tak, masz troche racji,ale jak już wczesniej pisałem, jedno bez drugiego nie za bardzo może rządzić Gminą.
   Nie wiem, nie umieją ze sobą rozmawiać czy wręcz przeciwnie …mają wspólne interesy ??? Echhh szkoda tych ludzi,którzy w to wszystko wkładają swój czas, siły,a nierzadko pieniądze,żeby to poszło na marne.

 19. obserwator pisze:

  Cel był prosty Kruszynie zorganizować festyny, potańcówki i będą zawodleni byle im się w głowach kręciło(i to zostało osiągnięte), ale już Gminia Kruszyna jest bardziej wymagająca dzieje się w niej więcej patrząc na miejscowości Bogusławice,Lgota Mała, Widzów( jak wyglądają itp).
  Straż jest po części sama sobie winna ,niech przypomną sobie poprzednie wybory i uderzą się w pierś za kim głosowali, kto komu obiecywał stołki i rodawał w jednostkach podlegajacych pod Gminę. Tutaj po wieździe do wsi powinine być napis ,,Kruszyna tu szału ni ma” !!!
  Patrząc na orkiestrę, klub sportowy , straż to Pani zarządzająca ma wszystkich gdzieś!!!! Rozliczyć szybko też powinno się radnych (przypomnijcie sobie jak na początku Pan Radny gdy jeszcze nim nie był pilnował Panią Szefową. Teraz jak jest poukładane razem kręcą lody.
  Moja propozycja https://www.infor.pl/prawo/gmina/abc-gminy/241271,Jak-odwolac-wojta.html

  11
  4
 20. Jestem który jestem. pisze:

  Najlepszym miejscem na klub seniora byłby budynek ośrodka zdrowia. Od lat wynajmowane pomieszczenia jakimś przybłędom diabli wiedzą skąd. Czy oni w ogóle płacą za mieszkanie w tym budynku? Tak jak remiza również jest własnością gminy.

 21. Mąż radnej pisze:

  Przecież nikt nie rozwiązuje osp w Kruszynie. Garaż im wystarczy. Reszta i tak nie jest wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem.

 22. mieszkaniec pisze:

  Nie zapędzajmy się tak ,gdyż Cytuję… “wniosek mieszkańców, o którym mowa w ust. 1 i 1a, może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem jego kadencji” art. 5 ust 2 Ustawy o referendum lokalnym.

  5
  1
 23. Slawek pisze:

  Druhowie i Druhny z OSP Kruszyna, nie poddawajcie się i walczcie o swoje. Wiem że nie jest to proste, gdyż sami mieliśmy taką sytuację u siebie. Nam się udało zostaliśmy na swoim a uwczesnej burmistrz już nie ma.
  Pamiętajcie że opinia publiczną będzie za wami. Już jesteście w mediach, naglosnijcie sprawę mocniej. Ogólnie złota zasada sprawowania władzy to nie zadzierać ze Strażakami.

  13
  4
 24. OSP pisze:

  Strażak ochotnik – osoba, która nie zważając na pogodę, humor i inne przypadłości biegnie co sił do monopolowego po butelkę wódki, żeby się na***ać

  6
  15
  • haha pisze:

   jak mawiajom w mojej jednostce – od szczyla wyuczony najebany gasić domy :)))

   1
   3
  • Anonim pisze:

   Może zatem zlikwidować OSP, niech do wypadków i pożarów jezdzą tylko PSP? Mierzmy wszystkich jedną miarą…ehh….
   Kolego u Was w jednostce “mawiajom”, a w Polsce mawiają :)…..

  • Anonim pisze:

   OSP- co ty gościu gadasz za głupoty kiedy w nocy syrena wyje to wstajesz i biegniesz do remizy żeby np jechać do wypadku albo do pożaru domu czy śpisz sobie w łóżku ? Ciekawe czy jak tobie by się dom palił czy też byś był zadowolony jak państwowa straż jechałaby z 30 minut gdzie jednostki osp wyjeżdżają w 5 minut

 25. Anonim pisze:

  A z jakich funduszy pochodziły te środki? Jak były pozyskiwane?

  1
  1
 26. Ernest pisze:

  Tak to jest jak się na radnych przykłady wybiera

  3
  2
 27. Ktos pisze:

  Jak zwykle kocioł i obrażanie urzędników. Urzędnicy też ludzie a wy się nie mylicie… Ludzie bez skazy rzucicie kamieniem. Każdy jest tylko człowiekiem boli was że tam nie pracujecie nie macie czego żałować. Pracowałem trochę. Nie ma czego zazdrości nieustannych obelg. Pracy po godzinach za nic i pensji glodowej. Ludzie po studiach a zarabiają mniej niż ludzie z zawodowym wykształceniem. Pracują tam tacy sami ludzie jak wy. I nie wierzę że wy jesteście tacy perfekcyjni i wszystko wiecie. A jak wiecie to co tu robicie na tych wsiach piac się na szczyt i nie interesować się głupotami.

  3
  9
 28. Xxx pisze:

  Druga sprawa to to ze osp Kruszyna pisze tylko wygodne dla siebie fakty. Nie mowia jakie warunki dostali. A co do pracy włożonej i czasu poświęconego to myślę że oni akurat nie mają powodów do dumy. Tylko czekają żeby coś za darmo dostać albo załatwić przez układy z partią rządzącą. Nie bede tutaj nazwisk podawał. Ale każdy kto zna temat gminnych osp będzie wiedział o którym pisiorze mowa.

  15
  11
 29. Mieszkaniec pisze:

  Pani Wójt i cala ta mafia tak obrosli w pierze ze nikogo i niczego sie nie boja robia co im sie podoba . Jak mozna wyrzucic na bruk strażakow którzy ratuja zycie ludzkie lub walcza z zywiolem przez tyle lat i pomagaja Pani Wojt w organizacij roznych imprez to co wyprawia Pani Wojt to sie w glowie nie miesci .Jezeli w Gminie Kruszyna jest bardzo potrzebne cos dla seniorow to nie widze problemu zeby go wybudowac tak jak w Gminie Klomnice a nie tworzyc nowe kosxtem starego to do niczego nie prowadzi i w zaden sposob nie rozbudowywuje gminy to jest poprostu zamiana strazacy na bruk juz wam starczy teraz seniorzy wchodza na scene . Tylko jak bedzie pozar to senior nie pojedzie z nim walczyc .Pani Wojt troche mądrości i rozsadku życzę bo samymi pomyslami to sie nic nie zrobi .Proszę pamiętac ze pani jest jedna a nas mieszkanicow i iinnych jednostek strazy duzo . My mieszkancy Kruszyny jestesmy za strazakami i bedziemy walczyc ile sił w nas i juz zostaly podjete pierwsze kroki w tej sprawie . Nie bedzie łatwo zabrac nam tego co bylo i jest.

  16
  6
 30. OSP Bobrek pisze:

  Zbierzcie głosy i zróbcie referendum o odwołanie Pani Wójt My Strażacy Jesteśmy z Wami Dacie Radę Tak jak Zawsze w Każdej Sytuacji

  11
  6
 31. Ktos pisze:

  Jak to mówią prawy do lewego lewy do prawego. Jak P. Wójt potrzebowała poparcia to się ładnie ze strazakami z Kruszyny dogadali. Żona prezesa w szkole robotę dostała? Dostała. Straż tak naprawdę jest na drugim miejscu. Najpierw prywata potem reszta świata.

  15
  6
 32. Xx pisze:

  Mieliśmy swojego kandydata? Mieliśmy. Może się w końcu czegoś nauczymy i za 5 lat zmadrzejemy.

  12
  7
  • Bez nazwy pisze:

   Wcale w to nie uwierzę bo za 5 lat będzie się prosić żeby p. Jadwiga zastała znowu Wójtem i przez wasze kaprysy p. Zawadzka nie będzie miała czasu wyjść na emeryturę.

 33. Obserwator pisze:

  Czytam te komentarze i większość ma tu rację.Szkoda mi jednostki OSP Kruszyna mogło to paś też na inną jednostkę.
  Strażacy jacy by nie byli robią to charytatywnie.
  Proponuje najpierw nie pomagać w odśnieżaniu nie wiem czy wasza jednostka to wykonuje.
  I udać się dużą grupą pod urząd gminy z taczką wyścielaną słomą.

  8
  1
  • Piotr pisze:

   No nawet Wójtowa zabrała samochód Kruszynie do odśnieżania i dała jakimś swoim przydupasom

   9
   2
   • ? pisze:

    Ten kto napisał ten komentarz to niech się puknie w głowę prace dostała bo jedna pani odeszła na zawsze i było miejsce więc złożyła tylko podanie i prosze po żadnych ludzi nie obrażać. Wstyd ze brudy nie prawdziwe pisane na forum. A straż zostarcie w spokoju tak krytykujecie a jak potrzeba pomocy to możecie tylko na nich liczyć puste ludzie.

    5
    4
 34. Święty Mikolaj pisze:

  Z okazji Swiąt “wszyscy wszystkim ślą życzenia” dlatego i ja czytając to wszystko chciałbym zyczyć; Pani Wójt – rozwagi w podejmowanych decyzjach oraz kierowaniem się dobrem społeczeństwa a nie zemstą. Kruszyńskim Radnym odzyskania zaufania wobec społeczeństwa ( chociaż będzie to bardzo trudne do zrealizowania ). Strażakom tyle samo powrotów co wyjazdów oraz wytrwałości w walce o swoje. Nam czytelnikom – wszystkiego dobrego w nadchodzącym 2019 roku, aby był lepszy od bieżącego 😉 Wesołych Świąt ;))

  5
  2
 35. okey69 pisze:

  W komentarzach słychać tylko głosy lamentu, że “niedobra” Pani Wójt krzywdzi strasznie OSP. A może prawda jest zgoła inna ? OSP Kruszyna od x lat prowadzi intensywną działalność zarobkową w użytkowanych budynkach /wynajem/, jednak jeżeli chodzi o ich remonty, czy też budowę-rozbudowę /garaże/, koszta tych inwestycji ceduje na właściciela czyli UG w Kruszynie. Pojawią się głosy, że ponoszą koszty utrzymania /o ile ponoszą?/, ale to nie jest wytłumaczenie gdyż każdy wynajmujący tak kalkuluje koszty wynajmu, aby pokrywały koszty wynajmu i przynosiły jeszcze zysk. Jeżeli utrzymanie przekracza zyski to znaczy, że umowy są źle skonstruowane, a my podatnicy dopłacamy do prowadzonych prywatnych biznesów /poprzez zaniżone koszty najmu/. Jeżeli chodzi o wyposażenie bojowe to jego koszty jest pokrywane przez UG i Jednostki nadrzędne dla OSP, UG pokrywa również koszty paliwa i naprawy sprzętu, jak również wyjazdy do pożaru.

  13
  5
  • Patryk pisze:

   To źle że jednostka sama zarabia na siebie skoro Gmina nie jest w stanie zapewnić jej godnych pieniędzy. Z każdym rokiem wzrastają wymagania co do sprzętu, a Pani Wójt potrafi jeszcze powiedzieć, że aparaty ODO są strażakom niepotrzebne. Egipt miał swoje 12 plag, Kruszyna ma swoje w postaci Pani Wójt i kruszyńskich radnych.

   7
   8
   • okey69 pisze:

    Wręcz przeciwnie, tylko przyklasnąć. Ale nie doczytałeś między wersami, gdzie jest kasa ?

    3
    4
   • vcz pisze:

    “UG pokrywa również (…) jak również wyjazdy do pożaru” – Strażacy nie pobierają ekwiwalentu za wyjazdy!!!

    • okey69 pisze:

     I tu jesteś w błędzie, strażacy ochotnicy dostają wynagrodzenie /ekwiwalent/ za utracony czas.

     2
     6
     • Xxx pisze:

      Akurat nie w naszej gminie. Druhowie sami zrzekli się wynagrodzeń na jednym z zebrań zarządu gminnego. Dobrych kilka lat temu. Nie wiecie to po co piszecie Nie potwierdzone informację. Dramat.

      6
      1
 36. Kowalska pisze:

  Skoro działalność OSP Kruszyna jest tak transparentna, jak utrzymują strażacy, to może ktoś udzieli informacji, ile jednostka zarobiła pieniędzy w ciągu tych lekko licząc 10 lat wynajmu pomieszczeń pod hurtownię, oraz tych kilku (nie wiem? czterech?) lat wynajmu kuchni? A przede wszystkim, co za to zostało kupione, zrobione? Bo ja mam wrażenie, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ….

  13
  6
  • XYZ pisze:

   Zapewne pieniądze wydawane są na bieżące potrzeby. Z tego co mi wiadomo w tym roku m.in. miał miejsce remont sali

   4
   4
   • okey69 pisze:

    To w końcu, kto ten remont sali zrobił ? Słyszałem, że firma wynajmująca kuchnię i świadcząca katering, że UG Kruszyna, a teraz że OSP, arcyciekawe. A bieżące potrzeby jak napisałem wcześniej są pokrywane przez UG.

    4
    5
    • Olek pisze:

     Szkoda gadać. Każdy druh osp Kruszyna co innego mówi co innego pisze. Chociaż by ustalili jedną wersję jak już tak się stawiają. Widać jedność i siła jest fundamentem jednostki.

     11
     7
   • Xl pisze:

    Nie wiem skąd masz takie rozbieżne informacje. Jakie koszty gmina pokrywa !!! Paliwo i ubezpieczenie, sprzęt sami kupujemy. Skoro straż ma koszty to z kąd ma na to wziąć. Zastanów się i dopiero pisz. A jak nie wieś to się nie odzywaj. Co roku jest sprawozdanie finansowe składane do gminy i każdy radny może zobaczyć i wszystkim przekazać.

    5
    2
    • okey69 pisze:

     Kupujecie sami, ale faktura jest wystawiana na UG Kruszyna. Jeszcze Ci dodam, że aktualna Pani Wójt zabroniła sprzedaży paliwa do beczek i rozliczeń gotówkowych. Faktura ma termin płatności i reguluje UG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     2
     3
     • XD pisze:

      Co ty człowieku za brednie piszesz. Tankuje się bezpośrednio do każdego samochodu, nie do beczek tylko do atestowanych karnistów tankuje się paliwo na mały sprzęt spalinowy. Zawadzka zawsze jest powiadamiania o planowanym zakupie, nie ma samowolki jak gdzie indziej. Faktura ma termin płatności tu zabłysnołeś wiedzą. Brawo

      3
      2
     • okey69 pisze:

      Widzisz koleś, ja te faktury wystawiałem. A za poprzedników Pani Wójt “ochotnicy” przyjeżdżali z różnego rodzaju beczkami i tankowali. Płacili gotówką i fakturę na UG.

 37. mieszkaniec pisze:

  dla tych wszystkich mądralińskich” kowalskich” …Straż w Kruszynie była, jest, i będzie najlepszą jednostką ratowniczo-gaśniczą w Gminie Kruszyna!!!!!!!!!!!!!! czy to się Wam i elicie rządzącej podoba czy nie. Panie Olek- druh Osp nie pisze, tylko działa. Jeśli Pan, nie wie co to znaczy być strażakiem ochotnikiem to powiem Panu tyle… w Kruszynie zawsze się ,,stawiaja ” na wezwanie syreny bo fundamentem tej jednostki jest ,,ratowanie życia”. Niestety z Pana wypowiedzi można wyczytać tylko jedno przesłanie … Pana fundamentem jest >>pierdzielenie od rzeczy<<.

  5
  5
  • Olek pisze:

   I oczywiście najskromniejszą zapomniał Mieszkaniec dodać. Tak się składa że nie od dziś działam aktywnie w Osp. Wszystko w porządku. Tylko niech dzieci nie jeżdżą do działań RG, wtedy zobaczymy Waszą mobilność. Ps. Cóż za dogłębna analiza mojej wypowiedzi 🙂

   12
   5
   • Młody pisze:

    Jestem ciekaw jak pan zaczynał ?

    2
    2
    • Pewien pisze:

     Panie Olek czemu pan jest tak negatywnie nastawiony do Kruszyńskiego OSP

     • XD pisze:

      Może jakiś zły dotyk?

     • Olek pisze:

      Nie negatywnie tylko realnie patrzę na to co się dzieje. Zły dotyk spotyka chyba młodzież z Kruszyny ? i niektórych zakompleksionych starszych z tej jednostki. A druga sprawa to brednie które tutaj są wypisywane np o tym że sami płacicie za paliwo są poprostu nie do opisania.

      3
      3
 38. Anonim pisze:

  No cóż.Ciekawe jakby to było gdyby osobom na wyższych stołkach odebrano to co najcenniejsze w ich życiu.Pewnie nie smacznie by się poczuli.Wiec kochani mieszkańcy przy następnych wyborach dajmy szansę Nowym osobom.a przede wszystkim zewnątrz.

  5
  2
 39. Ktos pisze:

  Święte słowa niech ci gimnazjaliści przestaną jeździć bo jedyne co robią to się szczycą i chwalą a jak zajadą na akcje to stoją i się patrzą bo nic nie umieją zresztą przykład ostatni pożar w kruszynie dość poważny i jadą 2 15-latki???

  9
  8
  • Kruszyniok pisze:

   Patrzą jakie piękne ognisko rozpalili i nie mogą wyjść z podziwu. Gimnazjalisci:)

   3
   8
   • Niktt pisze:

    Chciałbym zauważyć że te osoby te “gimnazjaliści”mają pasje i i chcą ratować ludzkie życie osobiście byłem byłem świadkiem zajścia i wydziałem wielkie zaangażowanie i zorganizowanie naszej drużyny pożarniczej
    Nie daj Boże może pan kiedyś będzie ich potrzebował a wtedy dzielnych OCHOTNICZYCH Rycerzy Floriana nie będzie

    4
    2
   • Młody pisze:

    I pan nazywa się kruszyniok? Żałosne…

    5
    3
   • Xl pisze:

    Oskarżenie kogoś bezpodstawnie ma swój paragraf w kodeksie karnym, także radzę zważać na słowa. Tak ich krytykujecie a żaden z was społecznie się nie chce zaangażować, szkoda rączek brudzić nie!!! Szacunek się im należy a nie takie brednie. Przyjdź pokaż co potrafisz oprucz stania z boku i komentowania, bo do tego iloraz inteligencji nie musi być wyższy niż temperatura ciała

    4
    2
  • Anonim pisze:

   Skoro jesteście tacy mądrzy i wam to przeszkadza to sami jedzcie co za problem;)))

   6
   4
 40. Biznesisbiznes pisze:

  Serio nie wiecie o co chodzi? Czy kuchnia wynajmowana za 800zl plus gratis 300m kw sali nie jest za tanio? Każdy kto prowadzi bar chciałby mieć taką umowę w której płaci za 40m2 a używa salę na imprezy jak na Sylwka np. obejrzyjcie się na pośrednie koło tej machiny…

  12
  6
 41. John pisze:

  I jak tam Panowie Strażacy po sesji?

  2
  3
 42. Janko pisze:

  Zysk z wynajmu hurtowni:
  10 lat x 12 miesięcy x 1000zł = 120 tyś.
  GDZIE SĄ TE PIENIĄDZE?

  Przypominam, że sala była wyremontowana za środki unijne a dalej wyposażona jest w ramach umowy najmu z p. Wroną.

  17
  6
  • ... pisze:

   Złodzieje i tyle mało im jeszcze wielkie problemy robią

   13
   6
   • strażak sam pisze:

    Z nagrania sesji jasno wynika, która straż w gminie jest uprzywilejowana. My ledwo ciągniemy koniec z końcem bez dodatkowych dochodów takich jak ma Kruszyna która chyba już 4 lub 5 lat wynajmuje kuchnie i sale, nie wspominając o hurtowni. Nasze sprawozdania zawierają wszystkie marne przychody i wydatki, a Kruszyna pokazuje środkowy palec…. Jej wolno!? bo kasa wpływa? jaka? do czyjej kieszeni?
    Tak na marginesie ciekawe gdzie mają tych 40 członków – (może leżą za murem na cmentarzu?) bo w zawodach sportowych nie biorą udziału, do pożarów i wypadków jeżdżą dzieci…. a starzy najczęściej gaszą pożar w gardle !

    16
    3
  • adik pisze:

   A utrzymanie straży to nic nie kosztuje?Ewidentnie widać że ktoś ma interes w likwidacji OSP!Za nazywanie kogoś złodziejem grożą odp paragrafy także prosze liczyc sie ze słowami

   7
   5
   • Taki sobie pisze:

    Tylko proszę pamiętać, że za jeżdżenie osób nieletnich nie uprawnionych do wyjazdu na akcję ratowniczo gaśniczą też jest paragraf 🙂

    9
    4
   • Janko pisze:

    Jakie utrzymanie?
    Sprzęt i paliwo kupuje gmina.
    Do tego dochodzą co roku dotacje z PSP, MSW, Związku OSP i innych – kilkanaście tysięcy rocznie. Garaż wybudowany od nowa za gminne pieniądze, co roku remonty finansowane i z gminy i z funduszu sołeckiego.
    Pytam ponownie – gdzie 120 tysięcy z wynajmu hurtowni?

    9
    3
  • Xl pisze:

   Jakie środki unijne jakie dotacje. Z matematyki kolego 5. Ale z rachunków to pała. Wydatków nie znasz to nie pisz bredni.

   4
   1
 43. sprawiedliwy pisze:

  człowieku cała ta kruszynska straz, wojtowa i radni powinni beknąć skoro wiedzieli że ci “szlachetni” strazacy takie wałki kręca. Jak dobrze rozumie czerpia dochody i ich nie wykazuja.
  Szok !!! Tak sie dzieje w panstwie prawa ! mało tego, tej jednostki bronią nie tylko inne straze ale rowniez przedstawicielki naszego rządu ! Czy aby napewno taka kampania wyborcza wyjdzie im na zdrowie?

  12
  5
  • ;) pisze:

   “Beknąć” jak to Pan określa to powinna, ale Pani Wójt i jeszcze kilka innych osób. Zainteresowani będą wiedzieli za co.

   5
   4
  • Xl pisze:

   Dla ciemniejszej i mniej inteligentniejszej części piszących siejecie płoty. Nikt do nich nie poszedł nie spytał a ocenia. Ty tyle zarabiasz i gdzie masz te pieniądze? W skarpecie czy płacisz rachunki, robisz zakupy, inwestujesz. Koło plotkarskie się u was stworzyło jak słowo daje

   3
   1
  • Pewien pisze:

   Czy ktoś nieznający faktów może nazywać się sprawiedliwy
   Oczernia pan bez poważnych podstaw OSP i jeszcze nazywa się sprawiedliwy OSP wykazuje swoje finanse w sprawozdaniu i czy skoro jesteśmy tak bardzo zdemoralizowani to czemu ich nie zamkneli

 44. Mieszko pisze:

  Czemu reszta jednostek OSP z gminy Kruszyna nie wspiera strażaków? Popiera ich tylko Lgota Mała sterowana przez sfrustrowanego i skaczącego z partii do partii Pana M. Rozliczenie OSP musi nastąpić !

  16
  4
  • :) pisze:

   Czemu nie wspierają – bo się boją gniewu Pani Wójt i tego że będzie się mściła. Proste

   7
   5
  • Xl pisze:

   Tam jest rządzenie przez zastraszenie. Reszta coś dostała za to żeby nie przyjechać. Kolejne pieski Zawadzkiej, łeb skulić albo w piasek schować. Nie mają jaj chłopaki. Następnie mogą być oni

   6
   3
 45. Janko pisze:

  Jakie utrzymanie?
  Sprzęt i paliwo kupuje gmina.
  Do tego dochodzą co roku dotacje z PSP, MSW, Związku OSP i innych – kilkanaście tysięcy rocznie. Garaż wybudowany od nowa za gminne pieniądze, co roku remonty finansowane i z gminy i z funduszu sołeckiego.
  Pytam ponownie – gdzie 120 tysięcy z wynajmu hurtowni?

  10
  4
  • :) pisze:

   120 tys. HahahaxD, profesjonalne wyliczenia dziecka z podstawówki. Niech się Pan nie ośmiesza

   5
   3
   • :) pisze:

    Kilkanaście tysięcy dofinansowania, chyba w pesos bo na pewno nie w złotówkach.

    6
    2
   • Janko pisze:

    Panie profesorze,
    A jakie więcej potrzebujesz wyliczenia? Sami strażacy na radzie przyznali, że wynajmują hurtownię ponad 10 lat i że ładują 1000 miesięcznie. To co z tymi pieniędzmi zrobili? Jak nie macie nic do ukrycia to powiedzcie. Na gadanie innych głupot to macie czas a na konkretne pytania odpowiedzieć to nie łaska…

    4
    3
    • :) pisze:

     Nie jestem profesorem, jestem dopiero na studiach magisterskich.

     6
     3
    • Xl pisze:

     Właśnie kolego nikt do tej pory nie zapytał. Same oskarżenia na chłopaków sypiecie, ale jak jest naprawdę nikt nie wie. Nikomu do tej pory nie było to potrzebne. Inne wynajmują na zabawy, andrzejki, sylwestra i inne dlaczego tylko jedna jednostka ma się tłumaczyć za wszystkich

     6
     1
  • Xl pisze:

   Widać że kolega nic z tego tematu nie wie . Jaki sprzęt kupuję gmina? Nie ośmieszaj się prosze . Nie wiesz nie pisz pajacu

   4
   1
   • Janko pisze:

    Skoro mało wiem to mi wytlumaczcie. Jeśli kupujecie jakiś sprzęt za swoje to podajcie konkrety jaki i za ile a na pewno przyznam Wam wtedy rację. Póki co słyszę tylko, że kupujecie sprzęt, ale nie potraficie powiedzieć jaki i że kupujecie paliwo choc tak naprawde kupuje je gmina.

  • Xl pisze:

   Ten Janko to naprawdę przygłup. Wszyscy rozdają pieniądze tylko brać. Jak mieli chłopaki 700000 tys na samochód to Zawadzka im 10000 żałowała. A szasta kasą na prawo i lewo.

   5
   2
 46. Patryk pisze:

  Powtórzę raz jeszcze – jak to łatwo krytykować kogoś anonimowo. Ujawnijcie się tchórze.

  12
  5
 47. Pewien pisze:

  Myślę że niejaki Patryk dobrze gada

  6
  1
  • Gruba Kasia pisze:

   Patryś, pracujesz w gminie, czy ktoś z domowników…?
   Pamiętaj, że pisanie na forum jest traktowane podobnie jak głosowanie, czyli jest niejawne…:)

 48. Obserwator pisze:

  150 tys niech pani wójt zainwestuje w Seniorów Kmicica Kruszyna bo Kochani Seniorzy mają bunkier jak za czasów II Wojny Światowej.
  Kochany pan Beny na to zasługuje!!! Pani Radna Kochajmy Seniorów Kmicic Kruszyna

  4
  1
 49. ULKSA pisze:

  Mały ciasny ale własny:D

 50. Kruszyniok pisze:

  I co tam Panowie Strażaki, co wywalczyliście w urzędzie??? dziś 02.01

 51. mieszkaniec pisze:

  ciekawostki takie dzisiaj wędrują po necie; budżet Gminy Kruszyna-wycinek z wielu stron.

  Ochotnicze straże pożarne:

  Dotacje celowe na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji i
  zakupów inwestycyjnych jednostek niezaliczanych do sektora
  finansów publicznych

  dotacja dla OSP Widzów na zakup samochodu
  (w tym
  z Funduszu sołeckiego … 91 000

  Dotacje celowe na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji i
  zakupów inwestycyjnych jednostek niezaliczanych do
  sektora finansów publicznych

  dotacja dla OSP Jacków na budowę garażu
  ( w tym
  z Funduszu sołeckiego…142 000

  Dotacje celowe na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji i
  zakupów inwestycyjnych jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych

  dotacja dla OSP
  Kruszyna
  na zakup samochodu
  z Funduszu sołeckiego…30 000
  No to W kruszynie chłopakom dowalili,nie dość że chcą zabrać ,to innym dokładają niemałe sumki:)
  Ciekawe co na to Kruszyńscy radni??? Pewnie byli ”przeciw”,a nawet ”ZA” 🙂

 52. mieszkaniec pisze:

  nastepna miła kwota…a pomocy znikąd ni ma:(

  Rady gmin (miast i miast na prawach powiatu)–109 000-ryczałty radnych i diety sołtysów
  za udział w sesjach i komisjach- 106000 zł
  pozostałe wydatki związane z obsługą Rady Gminy 3000 zł

 53. mieszkaniec pisze:

  A takie wydatki na deserek… Imprezki Radnych:)
  wydawanie gazetki gminnej -7000 zł
  zakup gadżetów reklamowych, sfinansowanie wydawnictw albumowych i folderów itp., organizacja
  rocznicy wydarzeń gminnych (uroczystości rocznicowe, stoły wigilijne, Dzień Seniora itp. dożynki– 53000 zł
  Za co My wszyscy włąściwie płacimy te podatki????

 54. mieszkaniec pisze:

  od tych kwot idzie ogłupieć…
  Drogi publiczne gminne –1140 000złPrzebudowa drogi gminnej Nr ….
  Widzów-Widzówek –1140000 zł Zadanie realizowane z dofinansowaniem PROW 2014-2020 (wniosek znalazł się na liście zadań zakwalifikowanych do dofinansowania na poz. 19), planowane źródła finansowania:-PROW 2014-2020 –725156 zł-obligacje –250000 zł-środki własne -164 844złWartość zadaniazostała oszacowana na podstawie sporządzonej dokumentacji kosztorysowej.

  Radni co Wy robicie z tą Gminą??????????????

 55. Kruszyniok pisze:

  OSP cicho sza. Czyżby znów jakiś układzik z władzami?

  3
  1
 56. Nikt pisze:

  I znowu cała masa idzie na Widzow i okolice z tamtej strony a Kruszyna Bogusławice z ziemią zrównać. Sołtys Bogusławic powinien dawno zrezygnować z funkcji bo aż wstyd być taki sołtysem. Za Kowalskiego choć mały procent się nam należał a teraz już nic

  2
  1
  • Obserwator pisze:

   Panie Nikt do okulisty musisz się Pan wybrać… był czas, że i w Bogusławicach się działo… drogi macie chyba najlepsze w całej Gminie… kanalizacja też dotrze (ps trzeba było dać kasę z funduszu sołeckiego na projekt jak to zrobił Teklinów, a gmina by na pewno resztę dołożyła, a teraz będą lamenty), soltys jest jaki jest ale P. Kowalski jest radnym i ma więcej do powiedzenia od sołtysa:)… co do Kruszyny… nie można powiedzieć, że się nic nie dzieje… zrobią kanalizację, zrobią drogi… myślę, że to bardzo dużo (patrz środki na kanalizację)… droga przewidziana do remontu w stronę Widzówka jest naprawdę w złym stanie technicznym, jeżdżą nią dzieci do szkoły i inne starsze osoby do sklepów w Widzowie tak więc myślę że jest to dobre rozwiązanie, tym bardziej że przy dużym udziale środków zewnętrznych…

   2
   1
   • NajMlody pisze:

    Najlepsze drogi w.Boguslawicach pokarz które bo nie wiem. Główną drogą się jedzie jak po kartoflisku, gmina nawet nie potrafi zadbać o chodnik przy głównej drodze która też dzieci i dorośli chodzą, strach na drogę wyjścia, a może mówisz o drodze która teraz zrobili w pola koło organisty no tak najlepsza ale zrobiona w taki sposób że po roku użytkowania się rozpada. Popatrz jakie drogi i asfalty ma Wójtowa pod nosem. Jaja halę sportową stawia , a kruszyna centrum gminy wygląda jak po tornado

 57. Angela pisze:

  Jakby Radni byli mądrzy to Kruszyna, Bogusławice, Lgota, Jacków i Baby mają większość i mogą uchwalić budżet tak aby cała gmina mogła skorzystać. Niestety wolą ochłapy z Pańskiego stołu, tak aby nie szczekać.

  5
  2
 58. Kruszyniok pisze:

  OSP cicho sza!!!

  3
  8
 59. ALERT pisze:

  Po obejrzeniu filmu z posiedzenia rady gminy które odbyło się w okresie między świętami jasno wynika że to jednostka OSP Kruszyna dąży do samounicestwienia samej siebie…

  10
  6
 60. Marcinek pisze:

  Kto jest teraz kapelmistrzem w naszej orkiestrze bo słyszałem że pan Andrzej już odszedł. Czy to prawda że na jego miejsce jest jakiś młody nieodpowiedzialne gość?

  3
  18
 61. aptekarczyk Misiek pisze:

  Ludziska kochane z gminy Kruszyna.Po co Wy się stresujeta i wylewata frustracje na forum. Poczekajta jeszcze z pół roku. Pozbierajta wszystkie niedobre rzeczy robione przez władzunie gminy i wywołajta referendum w sprawie odwołąnia wojta i rady gminy ( a co!),.Zobaczyta jak zacznom brać się za robote. Musita też za wczasu zamowić polewaczke drogową, bo bedzie się od tej roboty ogromnie kurzyło.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *