pochmurnie
-5°
-5°
poniedziałek
KPP Pisz
Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą
07 kwietnia 2018 r. | 14:31
1

Aby zapobiec utracie „dwóch kółek” mundurowi zachęcają do właściwego zabezpieczenia i indywidualnego znakowania rowerów, co z pewnością może zniechęcić złodzieja do podjęcia próby kradzieży.W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Warto więc do zaparkowania roweru wybierać miejsca monitorowane, a sam pojazd wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń.

Szczególnie skuteczne okazuje się przypięcie jednośladu za tylne koło, gdyż złodzieje odkręcają czasem przypięte łańcuchem przednie koło.

Wiele osób przechowuje swoje pojazdy w piwnicach. Pomieszczenie, w którym zostawiamy nasz pojazd na dłużej warto wyposażyć w nowe zamki, a rower dodatkowo przypiąć do trwałych elementów budynku. Dobrze też często sprawdzać takie pomieszczenie oraz główne wejście do piwnicy.

Często przechowujemy rowery na balkonach. Również w tym przypadku warto pamiętać o ich zabezpieczeniu i przypięciu na przykład do barierki. Jeżeli balkon znajduje się na najniższym lub najwyższym piętrze budynku lepiej zrezygnować z przechowywania na nim rowerów.

Dodatkowym sposobem, który może chronić przed kradzieżą, ale przede wszystkim pozwala na późniejszą identyfikację roweru jest jego oznakowanie. Można samodzielnie nanieść na ramie specjalny numer czy ciąg liter, albo przemalować jakiś fragment ramy.

Decydując się na kupno używanego roweru bez karty gwarancyjnej, należy odnotować w umowie kupna-sprzedaży jego numer fabryczny, który może się okazać przydatny przy ewentualnym zgłoszeniu kradzieży. /KMP w Częstochowie/Jedna odpowiedź do “Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą”

  1. Janek pisze:

    Odpowiednia kłódka i będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *